Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Koncertowa Mediateka “Najpiękniejsze polskie i argentyńskie tanga – Magdalena Lechowska trio”

30 kwietnia 2023 | 16:00 - 17:00

Zapraszamy w ostatnią niedzielę kwietnia na Koncertową Mediatekę

30.04.2023 o godz.16.00 Najpiękniejsze polskie i argentyńskie tanga – Magdalena Lechowska trio

Fot. Andrzej Banas
www.andrzejbanas.pl

Piękne aranżacje przedwojennych polskich tang oraz mistrzowskie wykonanie tradycyjnych tang argentyńskich. Magdalena Lechowska, urodzona w Krakowie i wychowana w Ameryce Południowej, polska wokalistka o latynoskiej duszy, w swojej twórczości zawsze próbuje łączyć dwa światy: południowoamerykański i polski… stąd pomysł na NOCHE DE TANGO. 

Laureatka m in. Konkursu na interpretację piosenek Marka Grechuty (2011) oraz Złotego Liścia Retro im. Mieczysława Fogga (2018). Jedyna polska wokalistka śpiewająca jak rodowita Argentynka i nadająca południowoamerykański powiew polskim tangom.

Wraz z wybitnymi muzykami Mikołaj Kostka (skrzypce) i Wiesławem Ochwatem (akordeon) tworzą wyjątkowy klimat na scenie. W ich repertuarze można znaleźć najpiękniejsze polskie tanga oraz tradycyjne tanga argentyńskie. 

Magdalena Lechowska, to jedyna polska wokalistka zaproszona na najstarszy Festiwal Tanga w Europie – Granada Tango Festival (marzec 2022)

Bezpłatne wejściówki do odbioru w Mediatece na godzinę przed koncertem, jedna osoba po okazaniu Grodziskiej Karty Mieszkańca może odebrać maksymalnie dwie wejściówki, miejsca są nienumerowane.

MEDIATEKA, GRODZISK MAZOWIECKI, UL. 3 MAJA 57

 

Szczegóły

Date:
30 kwietnia 2023
Czas:
16:00 - 17:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Mediateka

Organizator

Mediateka
support: estinet.pl