Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Koncertowa Mediateka – “Musicalowo”

27 października 2019 | 02:00 - 28 października 2019 | 00:59

Zapraszamy 27.10.2019r o g.16.00 na musicalową Koncertową Mediatekę, wystąpią dla Państwa:

Ryszard Morka – bas.

Absolwent Warszawskiej Akademii Muzycznej, którą ukończył w klasie Edmunda Kossowskiego (1980). Jeszcze podczas studiów debiutował w przedstawieniu szkolnym parodią Ariotadesa w operze „Kserkses” Haendla na scenie kameralnej Teatru Wielkiego (1977), a rok później został solistą warszawskiej sceny operowej.

Wśród partii basowych, które wykonywał na naszej scenie znalazły się m. in. Rocco – „Fidelio” Beethovena, Oroveso – „Norma” Belliniego, Doktor  – „Wozzeck” Berga, Nurabad – „Poławiacze pereł” Bizeta, Rio Bamba –  „Sonata Belzebuba” Bogusławskiego, Bob  – „Mały Kominiarczyk” Brittena, Surin i Narumow – „Dama Pikowa”Czajkowskiego, Rajmund Bidebent – „Łucja z Lammermoor” Donizettiego, Kreon –  „Edyp” Enescu, Spytko – „Jadwiga, królowa polska”Kurpińskiego, Zbigniew – „Straszny Dwór”, Starzec – „Widma” Moniuszki, Osmin – „Uprowadzenie z Seraju” i rola tytułowa w operze „Wesele Figara” Mozarta, Pimen i Pristaw – „Borys Godunow” Musorgskiego, Hermann i Schlemil – „Opowieści Hoffmanna” Offenbacha, Szatan –  „Raj utracony” Pendereckiego, Alcindoro – „Cyganeria” i Angelotti – „Tosca” Pucciniego, Alidoro – „Kopciuszek”Rossiniego, Żołnierz – „Salome” Richarda Straussa, Ramfis – „Aida”, Ribbing – „Bal maskowy”, Mnich – „Don Carlos”, Monterone –  „Rigoletto”, Fiesco – „Simon Boccanegra” Verdiego,  Klingsor – „Parsifal” Wagnera.

Bartosz Szwaciński – tenor.

Absolwent muzykologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Obecnie studiuje Śpiew Solowy na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Na swoim koncie ma nagrania płytowe z Jasnogórską Muzyką Dawną, które realizował we współpracy z zespołem Schola Gregoriana Cardinalis Stephani Wyszyński. Debiutował w roli  Monsieur Triquet w operze P. Czajkowskiego „Eugeniusz Oniegin” wystawianej m. in. na deskach Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie.

 Anita Szwacińska – sopran
Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, na kierunku Śpiew Solowy i Aktorstwo. Od początku swojej działalności artystycznej, dała wiele koncertów o tematyce sakralnej, patriotycznej i operetkowej. Na scenie zadebiutowała rolą Paminy w „Czarodziejskim Flecie” W. A. Mozarta.  Wcieliła się w rolę Rosario w polskim prawykonaniu opery E. Granadosa p.t. „Goyescas”.

 https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2019/Wrzesien/andrzej.jpgAndrzej Płonczyński – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Warszawie w klasie fortepianu prof. Pawła Lewieckiego. Karierę rozpoczął jako wirtuoz-pianista, ale wielki talent muzyczny i interpretatorski sprawił, że poświęcił się pracy z największymi śpiewakami, wokalistami, aktorami i piosenkarzami, takimi jak: Bernard Ładysz, Anna German, Irena Santor, Jerzy Połomski, Wiesław Michnikowski, Halina Kunicka, Mieczysław Fogg. Akompaniował niemal wszystkim gwiazdom polskiej estrady.

Uważany jest za współtwórcą „rosyjskiej legendy” Anny German, jako pianista i doradca repertuarowy, podczas jej pamiętnych tournée po Związku Radzieckim, które „unieśmiertelniły” artystkę w Rosji i uczyniły z niej wręcz ikonę rosyjskiej popkultury. Andrzej Płonczyński towarzyszył Annie German także podczas głośnych koncertów w paryskiej Olimpii, kiedy, decydując się za jego radą na repertuar pieśni neapolitańskich, artystka odniosła oszałamiający sukces..

 

Bezpłatne wejściówki do odbioru w Mediatece na godzinę przed koncertem, jedna osoba po okazaniu Grodziskiej Karty Mieszkańca może odebrać maksymalnie dwie wejściówki, miejsca są nienumerowane.
 

Szczegóły

Początek
27 października 2019 | 02:00
Koniec:
28 października 2019 | 00:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl