Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Koncertowa Mediateka – “Mój Młynarski”

3 listopada 2019 | 01:00 - 4 listopada 2019 | 00:59

Zapraszamy na Koncertową Mediatekę – 3 listopada o g. 16.00 na spotkanie z twórczością Wojciecha Młynarskiego, dzięki Aleksandrowi Trąbczyńskiemu który wyśpiewa dla nas piosenki genialnego tekściarza

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2019/Wrzesien/a.t.jpgAleksander Trąbczyński – Aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, wykonawca piosenki literackiej, tłumacz i autor tekstów. Ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi w 1980 roku.

Debiutował w poznańskim Teatrze Nowym pod dyrekcją Izabelli Cywińskiej rolami w przedstawieniach Rewizor Nikołaja Gogola (reż. Izabella Cywińska), Gbury Carla Goldoniego (reż. Janusz Nyczak), Panopticum a’la Madamme Tussaud Janusza Wiśniewskiego. Od sezonu 1982/83 przez kolejne 26 lat występował w zespole Teatru Powszechnego w Warszawie kierowanym przez Zygmunta Hübnera, potem Andrzeja Wajdę, Macieja Wojtyszkę, Krzysztofa Rudzińskiego. Grał w przedstawieniach Zygmunta Hübnera, Andrzeja Wajdy, Piotra Cieślaka, Piotra Cieplaka, Krystyny Jandy i wielu innych.

Grał w słynnym filmowym cyklu Dekalog Krzysztofa Kieślowskiego, a także w Rozmowach o miłości Mirosława Gronowskiego, Kwartecie Tomasza Zygadły, Psim sercu Janusza Dymka i w popularnych serialach Zmiennicy, Pensjonat pod różą, Samo życie, Plebania. Grał główne role także w przedstawieniu Katzelmacher Rainera Wernera Fassbindera w Magazin des Theaters am Ku’damm w Berlinie i w filmie Ein Fall für Ehrlicher ze znanej serii Tatort.

Związany ze środowiskiem piosenki autorskiej i poetyckiej realizuje i wykonuje programy muzyczno-literackie: Czas ciemnej gwiazdy wg wierszy Zbigniewa Herberta, Ech Wołodia z pieśni Włodzimierza Wysockiego, Mężczyzna z Ipanemy z własnymi spolszczeniami piosenek Antonia Carlosa Jobima. Swoje pasje muzyczne i tekściarsko-limeryczne realizuje też z przyjaciółmi w cyklu wieczorów „Trąba na pniu”.


Bezpłatne wejściówki do odbioru w Mediatece na godzinę przed koncertem, jedna osoba po okazaniu Grodziskiej Karty Mieszkańca może odebrać maksymalnie dwie wejściówki, miejsca są nienumerowane.

Szczegóły

Początek
3 listopada 2019 | 01:00
Koniec:
4 listopada 2019 | 00:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl