Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Koncertowa Mediateka – “Kabaret Filip z konopi”

29 grudnia 2019 | 01:00 - 30 grudnia 2019 | 00:59

Zapraszamy na sylwestrow-karnawałowe spotkanie z kabaretem “Filip z konopi” 29 grudnia o g. 16.00w Mediatece czekać na Państwa będzie Filip Borowski

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2019/Wrzesien/filip.jpgKabaret „Filip z konopi” powstał w kwietniu 1992 r po dłuższym pobycie w USA na koncertach dla tutejszej Polonii-Filipa Borowskiego-aktora i autora znanego z wcześniejszych występów(w latach 1984-90) w warszawskim kabarecie „Szerszeń” w kawiarniach „Nowy Świat” i Hotelu „Grand” u boku takich gigantów estrady jak-Kazimierz Brusikiewicz, Lidia Korsakówna, Alina Janowska,Hanka Bielicka,Jonasz Kofta,Jan Kobuszewski.W „Filipie z konopi” który miał stałe miejsce w Klubie Bora Bora na Górczewskiej a następnie Pod Galerią przy Chmielnej-stały skład tworzyli-piosenkarka Danka Stankiewicz,mim Piotr Suzin i założyciel kabaretu-Filip Borowski.Wśród specjalnych gości występowali m.in. Ryszard Rynkowski,Władysław Komar,Bohdan Łazuka, Andrzej Rosiewicz,Tadeusz Drozda,Bogusław Wyrobek.

W 1998 r Filip z konopi kończy swoje istnienie.Reaktywacja kabaretu następuje w lutym 2001 r w Domu Kultury przy Działdowskiej ,a od stycznia 2009 r w Centrum Promocji Kultury na warszawskiej Pradze przy ul.Podskarbińskiej 2(w każdy czwarty czwartek miesiąca-nowy program!) W tym czasie na scenie u Filipa Borowskiego wystąpili kolejno jego wypróbowani przyjaciele-m.in.Elżbieta Jodłowska,Krystyna Sienkiewicz,Ewa Kuklińska,Agnieszka Fatyga,Halina Frąckowiak,Danuta Błażejczyk, Krystyna Giżowska, Krystyna Prońko,Dorota Stalińska,Irena Jarocka,Andrzej Rybiński,Maciej Damięcki,Tadeusz Ross,Waldemar Ochnia,Andrzej Dąbrowski,Jan Jakub Należyty,Bronisław Opałko(Genowefa Pigwa). Stałym punktem programu obok premierowych monologów obyczajowych i politycznych w autorskim wykonaniu Filipa Borowskiego są młodzi wykonawcy-wychowankowie jego warsztatów kabaretowych,a także laureaci OPPY,Szansy na sukces,Drogi do gwiazd-m.in.Monika Salita,Rafał Brzozowski,Marcin Styczeń,Marcin Ziółkowski,Oktawian Zagórski.

Od kwietnia 2013 r skład kabaretu zasilił niezwykle utalentowany Maciej Sufa-25 letni aktor-piszący teksty piosenek i komponujący muzykę. Znakomita atmosfera podczas występów,życzliwi przyjaciele i niezawodna publiczność sprawiają,że w dzisiejszych trudnych czasach istnienie Kabaretu Filip z konopi ma sens.

Mediateka, Grodzisk Mazowiecki ul. 3 Maja 57

Bezpłatne wejściówki do odbioru w Mediatece na godzinę przed koncertem, jedna osoba po okazaniu Grodziskiej Karty Mieszkańca może odebrać maksymalnie dwie wejściówki, miejsca są nienumerowane.

Szczegóły

Początek
29 grudnia 2019 | 01:00
Koniec:
30 grudnia 2019 | 00:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl