Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Koncertowa Mediateka “Jedwabiście”

22 marca 2020 | 01:00 - 23 marca 2020 | 00:59

Zapraszamy 22.03.2020r o g.16.00 na spotkanie z Tomaszem Kordeuszem i jego płytą “Jedwabiście”

Tomek Kordeusz – autor tekstów, kompozytor i wykonawca posenki autorskiej.Od lat 80 ubiegłego stulecia pisze i śpiewa https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2019/Grudzien/kor.pngwłasne ballady. Jest laureatem wielu festiwali i przeglądów. Koncertuje z autorskim recitalem. Pisze również teksty i muzykę dla innych wykonawców. Tworzył między innymi dla takich artystów, jak: Hanna Banaszak, Czerwony Tulipan, Andrzej Grabowski, Piotr Salata, Gordon Haskell, Krystyna Prońko, Danuta Błażejczyk, Halina Benedyk, Kinga Rataj, Jacek Bończyk, Mafia, Stauros. Jest członkiem Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR, ZAiKS, SAWP. Tomek zajmuje się także komponowaniem muzyki ilustracyjnej, reklamą, projektowaniem graficznym, fotografią i rysunkiem satyrycznym. Przez wiele lat związany był z radiem. Był współtwórcą lokalnej rozgłośni Radio MTM FM w rodzinnych Starachowicach. Kierował promocją Radia Kielce i pracował w Polskim Radiu w Warszawie. Był także dziennikarzem prasy lokalnej i regionalnej. Płyta “Jedwabiście” to drugie, autorskie wydawnictwo Tomka. Na początku lat 90 wydał nakładem Radia Kielce materiał “Ulicami chodzą Aniołowie”. Nowy materiał to zbiór piosenek zebranych przez lata do specjalnej szuflady muzycznej. Pomiędzy nimi szczególną wagę mają dla niego utwory nagradzane przez festiwalową publiczność w koncertach Premiery i Interpretacje podczas Międzynarodowych Festiwali Piosenki Autorskiej OPPA.

  Płyta zawiera 15 utworów. Materiał powstał w latach 2012 -2016. Tomkowi w nagraniach towarzyszyli wybitni polscy muzycy. Współproducentem, pianistą i aranżerem był Zbigniew Jakubek. Na gitarach basowych zagrał Tomasz Grabowy, na perkusji Artur Lipiński, na gitarze elektrycznej Krzysztof Barcik, na saksofonach i flecie Jerzy Główczewski, na instrumentach perkusyjnych Thomas Sanchez. Tomek Kordeusz zaśpiewał i zagrał na gitarach akustycznych oraz elektrycznych. Nagrań dokonano w Studiu Recpublica w Lubrzy, Studiu 2002 w Krakowie i Studiu B-Ton w Kielcach. Zrealizował je Michał “Pasta” Pastuszka a współpracował Aleksander Wilk. Mastering zawdzięczamy Marcinowi Pawłotowi.

  “Jedwabiście” Kordeusza, jest materiałem zrealizowanym bez kompromisów artystycznych. Nie podlega ramom, targetom i formatom. Piosenki trwają tak długo, jak tego wymaga opowieść. To płyta do słuchania i myślenia. Artysta wykonuje własne, niebanalne utwory, osadzając je w najbliższej sobie harmonii i poetyce. Jest jazz, bossanova, blues i latin. Wszystko swinguje. Pieśni zachwycają. W istocie są to ballady, lecz podane inaczej. Wielowymiarowa przestrzeń muzyczna wraz z tekstami stanowią jedność. Muzycy tworzący tę płytę to wirtuozi nastroju. Wielką zaletą jest naturalny puls sekcji rytmicznej nagrywanej live. Fortepian Jakubka skrzy się i przenika z planami syntezatorów i kołyszącymi nas groovami sekcji. Główczewski na saksofonach jest klasą sam dla siebie. Sanchez na perkusjonaliach wyznacza czas. Płyta po prostu brzmi znakomicie. Można powiedzieć – referencyjnie.

Mediateka, Grodzisk Mazowiecki ul. 3 Maja 57

Bezpłatne wejściówki do odbioru w Mediatece na godzinę przed koncertem, jedna osoba po okazaniu Grodziskiej Karty Mieszkańca może odebrać maksymalnie dwie wejściówki, miejsca są nienumerowane.


Szczegóły

Początek
22 marca 2020 | 01:00
Koniec:
23 marca 2020 | 00:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl