Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Koncertowa Mediateka – “groszki i róże”

17 listopada 2019 | 01:00 - 18 listopada 2019 | 00:59

Zapraszamy na spotkanie z Dominiką Świątek, która zaprezentuje dla Pańsrtwa piosenki Ewy Demarczyk a to wszystko w ramach Koncertowej Mediateki, na którą zapraszamy 17.11.2019r o g. 16.00
https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2019/Wrzesien/ds.jpgDominika Świątek – pieśniarka, kompozytorka, polonistka. Interpretatorka piosenki poetyckiej. Kierownik muzyczny Teatru Hybrydy Uniwersytetu Warszawskiego.

Komponuje muzykę do wierszy polskich poetów. Wydała trzy płyty ze swoimi kompozycjami: do wierszy Zbigniewa Herberta („Siódmy anioł” pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego), Juliusza Słowackiego („Proroctwo” pod patronatem Senatu RP) oraz współczesnego poety – Jerzego Hajdugi („Coraz ciszej”).

Jest autorką muzyki do spektakli teatralnych: „Mandelsztam” według poezji Osipa Mandelsztama i „Ginczanka” według poezji Zuzanny Ginczanki (prezentowanych w Teatrze Żydowskim w Warszawie), „Gonimy dopóki żywi” opartego na twórczości Czesława Miłosza, zrealizowanego przez Teatr Hybrydy, a także „Czas śpiewu kobiety” według twórczości Marleny Zynger.

W jej repertuarze znajduje się piosenka francuska, rosyjska, pieśni Jacka Kaczmarskiego, piosenki Agnieszki Osieckiej, piosenki z repertuaru Ewy Demarczyk.

Koncertuje w całej Polsce, m.in. występowała w Teatrze Żydowskim w Warszawie, Teatrze Słowackiego w Krakowie, Piwnicy pod Baranami, Teatrze im. S. Witkiewicza w Zakopanem oraz za granicą, m.in. w Niemczech, na Litwie, Łotwie, Ukrainie, Białorusi, w Rosji i w USA.

Mediateka, Grodzisk Mazowiecki ul. 3 Maja 57


Bezpłatne wejściówki do odbioru w Mediatece na godzinę przed koncertem, jedna osoba po okazaniu Grodziskiej Karty Mieszkańca może odebrać maksymalnie dwie wejściówki, miejsca są nienumerowane.

Szczegóły

Początek
17 listopada 2019 | 01:00
Koniec:
18 listopada 2019 | 00:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl