Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Koncertowa Mediateka – duet Yanistan

2 października 2022 | 16:00 - 17:30

Zapraszamy w niedzielę 2 października na pierwszą po wakacjach Koncertową Mediatekę, tego dnia o godz. 16.00 gościć będziemy Duet YANISTAN

 

Duet Janusza Kasprowicza i Stanisława Marinczenko w programach koncertowych poza własnymi utworami wykonuje również w brawurowy sposób pieśni Jacka Kaczmarskiego, Włodzimierza Wysockiego, Leonarda Cohena czy Toma Waitsa.

Koncert duetu odbiega od stylistyki typowej dla występu bardów. Bogate instrumentarium, tj. akordeon, buzuki, mandolina i oczywiście gitary, niebywale urozmaica brzmienie, które eliminuje monotonność występu, zwłaszcza podczas wirtuozerskich popisów muzyków.

Janusz Kasprowicz – muzyk, kompozytor, autor tekstów. Jest twórcą, liderem, wokalistą i basistą zespołu Projekt Volodia, znanego m.in. z wspólnych koncertów z Mirosławem Baką, transmisji w radiowej Trójce ze studia im. Agnieszki Osieckiej oraz występów na ważnych wydarzeniach kulturalnych w całym kraju.

Stanisław Marinczenko – “wielowymiarowy” muzyk, multiinstrumentalista (gitary, pianino, buzuki, akordeon, mandolina, harfa) Aktywnie udzielający się w wielu gatunkach muzycznych, poza piosenką literacką można usłyszeć jego dźwięki w klimatach irlandzkich, elektrogotyku i innych.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w Mediatece na 30 min przed koncertem, jedna osoba może odebrać maksymalnie dwie wejściówki, miejsca są nienumerowane.

MEDIATEKA, GRODZISK MAZOWIECKI, UL. 3 MAJA 57

Szczegóły

Date:
2 października 2022
Czas:
16:00 - 17:30
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Centrum Kultury
support: estinet.pl