Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Koncertowa Mediateka – “Bodo i Inni”

12 maja 2019 | 02:00 - 13 maja 2019 | 01:59

 

Koncertowa Mediateka – w niedzielę 12.05.2019 o g. 16.00 “Bodo i inni” – czyli Marek Ravski

MAREK RAVSKI  – absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie, swoje doświadczenia artystyczne zbierał i realizował w różnych projektach. Jako śpiewak Teatru Wielkiego w Warszawie, gdzie odbył staż artystyczny, był współzałożycielem i członkiem zespołu Lord’s Singers z którym wielokrotnie przemierzał całą Europę, koncertując z muzyką dawną, negro spirituals, cerkiewną  /Francja,Włochy, Watykan, Niemcy, Szwajcaria, Wielka Brytania, Hiszpania/.

Zagrał i zaśpiewał rolę w operowym filmie „Szkoła kochanków” według opery W.A .Mozarta „Cosi fan tutte” w reżyserii K.Tchórzewskiego. Współpracował z orkiestrami i koncertował,  głównie poza granicami kraju

Porusza się swobodnie i świadomie w wielu stylach muzycznych i wykonawczych.
Realizuje projekty czasami bardzo odległe, ale spójne stylistycznie
Śpiewa w wielu językach – po polsku, rosyjsku, w jidysz, po angielsku, włosku, niemiecku, hiszpańsku.https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2019/Maj/MAREK.jpg
 Możemy go usłyszeć w rosyjskich romansach, w recitalu pieśni jidysz ” Jak malował Pan Chagall”, piosenkach okresu międzywojennego /Warsa, Golda, Petersburskiego……/, w przedstawieniu „Bodo-Pieśniarz Warszawy”, gdzie gra rolę E. Bodo (reż. A. Choińska), w pieśniach negro-spirituals, recitalu piosenek francuskich / piosenki Piaf, Yves Montand’a i inne we własnym tłumaczeniu/, evergreenach / Gershwin, Cole Porter, piosenki Sinatry, Presleya, The Beatles/, we wspaniale opracowanych kolędach różnych narodów  w recitalu romansów i piosenek rosyjskich “LODOŁAMACZ SERC”

Śpiewa też muzykę klasyczną, pieśni Karłowicza, Schumana , Moniuszki, Chopina, arie operowe.

Swoboda jego wyobraźni muzycznej, a przede wszystkim pięknego, ciepłego, aksamitnego, wyzwolonego głosu, którym posługuje się z niebywałą umiejętnością, pozwala mu na podróż po tak różnych muzycznych obszarach. Dokładając do tego jego aktorski talent i przygotowanie / studiował aktorstwo u A. Hanuszkiewicza, J. Duriasza, A. Żarneckiego/ daje to postać artysty potrafiącego świadomie posługiwać się wieloma środkami artystycznego wyrazu.

Nie identyfikuje się z jakimś konkretnym stylem czy gatunkiem. Muzykę traktuje jako nośnik artykułowania emocji i dowód na to, że muzyką można je nazywać w sposób wyjątkowy na nieskończoną ilość sposobów.

Wstęp wolny!!

Szczegóły

Początek
12 maja 2019 | 02:00
Koniec:
13 maja 2019 | 01:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl