Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Koncertowa Mediateka – Biały Chór

5 lutego 2023 | 16:00 - 17:00

 

Zapraszamy na Kolejną Koncertową Mediatekę 5 lutego o godz.16.00 wystąpi przed Państwem Biały Chór pod kierownictwem Anny Zagórskiej.

Występ chóru rozpocznie 9 Grodziskie Spotkania Wielokulturowe SPLOTY 2023

Chór działa w ramach Ośrodka Kultury Gminy Grodzisk Mazowiecki, próby odbywają się w czwartki o godz.19.00 a prowadzony jest przez Grodziszczankę Annę Zagórską

Anna Zagórska jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Humanistycznego Państwowego Uniwersytetu w Równym. Pochodzi z Ukrainy, od 12 lat kształci się w sztuce białego głosu. Skończyła pięcioletnie studia – praktyki w Etnograficznym Kulturalnym Centrum „WESNIANKA” (należy do rady CIOFF), gdzie śpiewała, a także była solistką w dwóch folklorystycznych ludowych zespołach, gdzie miała indywidualne lekcje tradycyjnego białego śpiewu. Od 6 roku życia śpiewała w różnych ludowych zespołach amatorskich i profesjonalnych. Do dziś bierze aktywny udział w etnograficznych ludowych koncertach, festiwalach i konkursach, aby dalej podnosić poziom doświadczenia, wiedzy i praktyki śpiewu białego.

W latach 2016-2019 pracowała w Państwowym Zespole Ludowym Pieśni i Tańca „Mazowsze” jako śpiewak z obowiązkiem tańca, gdzie poznała różnorodność polskiego folkloru. Obecnie jest nauczycielem białego śpiewu w Ludowym Zespole Pieśni i Tańca „Ożarowiacy” oraz instruktorem śpiewu białego w zespole wokalnym ZAZULA.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w Mediatece na 30 min przed koncertem, jedna osoba może odebrać maksymalnie dwie wejściówki, miejsca są nienumerowane.

MEDIATEKA, GRODZISK MAZOWIECKI, UL. 3 MAJA 57

 

Szczegóły

Date:
5 lutego 2023
Czas:
16:00 - 17:00
Wydarzenie kategoria:
strona www:
https://www.centrumkultury.eu/mediateka/wydarzenie/koncertowa-mediateka-bialy-chor/

Organizator

Mediateka
support: estinet.pl