Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Koncert The Cobblestones&Frank McComb

13 września 2023 | 19:00 - 20:30

Serdecznie zapraszamy na arcyciekawy koncert The Cobblestones&Frank McComb, który odbędzie się w środę 13 września o godz.19.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury.

Z zespołem wystąpi amerykańskim pianista i wokalista -Frank McComb, którego wirtuozerski poziom umiejętności wokalno-instrumentalnych uczyniły  nie tylko poszukiwanym muzykiem sesyjnym, ale także ulubieńcem scen soul, jazzu i R & B. Porównywany często w swojej barwie i lekkości brzmienia do Donny’ego Hathawaya i Stevie’ego Wondera.

Frank McComb współpracował z wieloma renomowanymi artystami, w tym z Prince’em, Chaką Khan, Teddym Pendergrassem, Geraldem Levertem i Teeną Marie. Jako wokalista i pianista współpracował i koncertował z czołówką światowych muzyków takich jak Stevie Wonder, George Duke, George Benson, Branford Marsalis, Marcus Miller i wielu innych.
W latach 90. Frank McComb był wokalistą zespołu Buckshot LeFonque, z którym wylansował przebój „Another Day”. W 1999 roku albumem „Love Stories” zadebiutował jako solista. W 2003 roku Frank podpisał kontrakt z Malibu Sessions na wydanie drugiej płyty „The Truth Vol.1”. W 2004 roku wydał swoją trzecią płytę „Straight From The Vault”, wyprodukowaną i nagraną samodzielnie, która uzyskała tytuł najlepszego albumu roku w ramach „SoulTracks Readers Choice Award”. W latach 2006-2014 w ramach własnej wytwórni Boobeescoot Music Franka wydał 12 albumów.

The Cobblestones to zespół jazzowy powołany do realizacji zamysłów kompozytorskich poszczególnych członków zespołu, doświadczonych leaderów własnych projektów oraz muzyków udzielających się w wielu innych składach jazzowo-rozrywkowych. Band bez wyraźnego leadera, złożony z osobowości, które lubią ze sobą tworzyć, grać koncerty i ze sobą przebywać.

Trzon zespołu stanowi kwartet:

Seb Stanny-saksofony
Andrzej Gondek-gitary
Marcin Jadach-bass
Fryderyk Młynarski-drums

The Cobblestones współpracuje z innymi wykonawcami, pianistą Michałem Wróblewskim, wokalistą Michałem „Maliq” Malickim oraz amerykańskim pianistą i wokalistą -Frankiem McCombem, z którym zespół zagrał dwie trasy koncertowe w (w 2018 i 2019 roku) czego owocem jest udział Franka w nagraniach debiutanckiej płyty zespołu, którą wydał jesienią 2020 roku. The Cobblestones prezentuje własne kompozycje w gatunku progresywnego jazzu i soul-jazz, jednocześnie wykonując standardy muzyki jazzowej i jazzrockowej we własnych aranżacjach”

SEBASTIAN STANNY
Saksofonista, wokalista, basista, kompozytor. Od dwóch dekad współpracuje z wieloma projektami muzycznymi.
Posiada duże doświadczenie jako muzyk sesyjny projektów telewizyjnych i teatralnych (Orkiestry Krzysztofa Herdzina, Daniela Nosewicza, Teatru Muzycznego Roma i Buffo, oraz jako solista na płytach i w zespołach Lory Szafran, Piotra Polka, Tobiasza Staniszewskiego i Ani Rusowicz. Prowadzi swój autorski zespół Retro Funk ,z którym wydał płytę “Who’s that?” (2013) oraz autorski projekt z nagraną płytą “The Cobblestones” (2020).

MARCIN JADACH
Operator różnokształtnych basów, ciągle jeszcze młodego pokolenia. Pochodzący z pięknego podkarpacia absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie kontrabasu i gitary basowej. Chętnie udzielając się w szeroko pojętych alternatywnych przedsięwzięciach
muzycznych został laureatem wielu nagród (m. in. Jazz Juniors, Bielska Zadymka Jazzowa, Blues, Rock, Jazz Warsaw Festival). Związany z zespołem Ani Rusowicz, Antka Sojki, Orange The Juice, projektem The Transgress i Minimatikon.
W roli sidemana miał okazję występować u boku (m. in. Grażyna Łobaszewska, Natasza Urbańska, Beata Przybytek, Justyną Steczkowska, Natalia Niemen, Marek Dyjak, Skubas, Mateusz Pospieszalski, Mateusz Pliniewicz, Nikola Kołodziejczyk).

ANDRZEJ GONDEK
Gitarzysta, kompozytor poruszający się swobodnie w różnych gatunkach muzycznych jazz, blues, rock, pop. Jego oryginalne i osobiste brzmienie cechuje duża dynamika, drapieżność, a jednocześnie wrażliwość. Wielokrotnie zapraszany do współpracy z czołówką polskich i zagranicznych muzyków jazzowych, m.in. Terence Blanchard, Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im.
Karola Szymanowskiego w Katowicach. Uczestnik warsztatów i kursów mistrzowskich prowadzonych przez gwiazdy muzyki jazzowej takich jak Scott Henderson, Dean Brown, Jerry Bergonzie, Dave Libman.

FRYDERYK MŁYNARSKI
Perkusista, muzyk sesyjny, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie perkusji. Od 2001 roku perkusista Teatru Muzycznego ROMA. Współpracował z takimi artystami jak: Franc McComb, Michał Urbaniak, Ania Dąbrowska, Kasia Klich, Łukasz Zagrobelny, Monika Brodka, Kuba Badach, Grażyna Szapołowska, Jarosław Wasik, Edyta Geppert, Mezzo

Bilety w cenie: 80 zł rzędy od I do X i  60 zł rzędy od XI https://gok.bilety24.pl/nfrontbuy/buy/id/501790/ref/b24_gok/lang 

Kino Centrum Kultury

ul. Spółdzielcza 9

kino@centrumkultury.eu

 

Szczegóły

Date:
13 września 2023
Czas:
19:00 - 20:30
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Centrum Kultury
support: estinet.pl