Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Koncert w szkole muzycznej

9 marca 2018 | 01:00 - 10 marca 2018 | 00:59

Zapraszamy na  koncert w Szkole Muzycznej,  w piątek 09.03.2018r. o godz.18.00 będziemy mieli okazję wysłuchać Recitalu marimbafonowego w wykonaniu Eweliny Hajdy

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2018/Luty/ewelina.jpgBędzie to podróż po różnorodnej stylistyce w wirtuozowskim wykonaniu polskiej, wielokrotnie nagradzanej na konkursach marimbafonistki – Eweliny Hajda. Solistce zależy na ukazaniu wszechstronności instrumentu, dlatego koncert wypełnią opracowania dzieł znanych kompozytorów jak i najpiękniejsze utwory dedykowane marimbie. W programie m.in.: A. Piazzolla, P. Mascagni, E. Satie, A. Ignatowicz-Glińska, E. Sejourne.

Ewelina Hajda jest muzykiem koncertującym na scenie polskiej oraz zagranicznej. Występuje w ramach recitali solowych, projektów kameralnych, festiwali muzycznych oraz kursów mistrzowskich. Występowała w Belgii, Francji, Szwajcarii, Niemczech, Rosji, we Włoszech oraz w Polsce.
W roku 2015 współpracowała z belgijskim radiem muzyki klasycznej (Radio Klara) oraz Fundacją Prospekta, wykonując recitale na festiwalach takich jak Cultuurmarkt czy Iedereen Klassiek.
Artystka jest laureatką wielu międzynarodowych konkursów perkusyjnych w kategorii Marimba Solo. Zdobyła m.in. I nagrodę na Drum Wave International Percussion Competition w Sankt-Petersburgu w Rosji (2015).

W 2012 roku została zaproszona na prestiżowe studia zagraniczne, gdzie uzyskała tytuł magistra sztuki z najwyższym wyróżnieniem. W trakcie 3 letniej edukacji w Belgii doskonaliła umiejętności u pedagogów takich jak dr Ludwig Albert oraz Chin-Cheng Lin, w Royal Conservatory of Antwerp.
W maju 2016 z wyróżnieniem ukończyła specjalizację keyboard percussion w Conservatoire de Strasbourg, pod kierunkiem prof. Emmanuel’a Sejourne.

Wstęp wolny
Państwowa Szkoła Muzyczna 
I st. im. Tadeusza Bairda
ul. gen. L. Okulickiego 8
05-827 Grodzisk Mazowiecki


Szczegóły

Początek
9 marca 2018 | 01:00
Koniec:
10 marca 2018 | 00:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl