Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Koncert w Adamowiźnie – “Ogrodowe Impresje Muzyczne”

2 lipca 2021 | 18:30 - 19:30

“Ogrodowe Impresje Muzyczne” to tytuł kolejnego plenerowego koncertu przy Dworku Adama Chełmońskiego (zapraszamy w każdy wakacyjny piątek, o godzinie 18:30).

2 lipca o g. 18.30 wystąpi kobiecy duet: Justyna Służalec (fortepian) i Katarzyna Pielech (skrzypce). Artystki sięgną do repertuaru przełomu XIX i XX wieku, głównie w estetyce impresjonistycznej, a tematem przewodnim będzie natura.

“Pragniemy by utwory, które wykonamy wpisały się w otaczającą przyrodę, a nie stały do niej w kontrze. Natura, która daje wytchnienie, koi zmysły, przywraca wewnętrzną równowagę, zadziwia i zachwyca była inspiracją dla wielu dzieł muzycznych. Przykładowo w “Wiośnie” Antonio Vivaldiego słyszymy nie tylko trele ptaków, ale też wyraźnie odczuwamy pozytywną aurę budzącej się do życia przyrody, a impresjoniści francuscy wyszli poza naśladownictwo dźwiękowe oddając w swych miniaturach-“krajobrazach muzycznych” blask księżyca czy grację łabędzia.”

Melomani z pewnością już odgadli, że w piątkowy wieczór zabrzmią utwory Clauda Debussy’ego (m.in. “Światło księżyca”), Camila Saint-Saensa (“Łabędź”), a muzycznych niespodzianek będzie wiele więcej!

Dworek Adama Chełmońskiego w Adamowiźnie ul. J. Chełmońskiego 8

Wstęp Wolny !!

 „POCIĄG DO KULTURY. EUROPEJSKA STREFA KULTURALNO-EDUKACYJNA  W GRODZISKU MAZOWIECKIM”

 

Szczegóły

Date:
2 lipca 2021
Czas:
18:30 - 19:30
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Centrum Kultury
support: estinet.pl