Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Koncert w Adamowiźnie

29 lipca 2022 | 18:30 - 19:30

W piątek 29 lipca o godz.18.30 Dworek Adama Chełmońskiego zaprasza na kolejny koncert przy dworku, tym razem wystąpi dla Państwa Julia Grabska i Grzegorz Witkowski. Podczas koncertu będzie można usłyszeć utwory Wieniawskiego, Paderewskiego czy Chopina.

 
Julia Grabska – studentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz uczennica klasy skrzypiec prof. Michała Jarmuły w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Józefa Elsnera w Warszawie. Obecnie na roku dyplomowym. Laureatka krajowych i międzynarodowych konkursów skrzypcowych. Od dziecka brała czynny udział w wielu koncertach i wydarzeniach kulturalnych odbywających się w naszej gminie. W wolnym czasie Julia chętnie uczestniczy w kursach wiolinistycznych doskonalących jej umiejętności i osobowość artystyczną. W roku 2016 otrzymała Stypendium Burmistrza Grodziska Mazowieckiego za wybitne osiągnięcia artystyczne.
 
Grzegorz Witkowski – urodził się w 2001 roku. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Żyrardowie, w klasie prof. Sebastiana Raja. Obecnie kształci się na Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie w klasie prof. dr hab. Andrzeja Pikula. Doświadczenie pianistyczne zdobywał także u prof. dr hab. Beaty Cywińskiej, prof. dr hab. Marka Drewnowskiego, prof. dr hab. Pawła Skrzypka, prof. Karola Radziwonowicza, prof. Aleksieja Orłowieckiego, prof. Klausa Stickena. Jest laureatem wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. W latach 2018/20 był stypendystą Centrum Edukacji Artystycznej.
 

Szczegóły

Date:
29 lipca 2022
Czas:
18:30 - 19:30
:
,

Miejsce

Centrum Kultury
support: estinet.pl