Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

KONCERT SAKRALNY z okazji XX-lecia Chóru Cantata

14 kwietnia 2024 | 19:00 - 20:00

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Rada Miejska, Chór Cantata, Ośrodek Kultury zapraszają na

KONCERT SAKRALNY

z okazji XX-lecia Chóru Cantata

14.04.2024 o godzinie 19.00

który odbędzie się w Parafia pw. Miłosierdzia Bożego

w Grodzisku Mazowieckim ul. E.Orzeszkowej 10

 

Grodziski Chór Cantata powstał w 2003 roku. Zespół od początku prowadzi Barbara Paszkiewicz, absolwentka wydziału dyrygentury chóralnej Akademii Muzycznej w Warszawie, u profesora Andrzeja Banasiewicza.

Zalążek chóru stanowili miłośnicy śpiewu zrzeszeni przy parafii Św. Anny w Grodzisku Mazowieckim, z czasem zespół wzbogacał się o nowe głosy. W 2014 roku formą wokalną chórzystów zaopiekowała się Anna Maria Krawczykiewicz, specjalistka od emisji głosu i równocześnie solistka zespołu. Z chórem współpracuje Robert Dziekański, wspierając zespół barwnym akompaniamentem fortepianowym.

Obecnie chór liczy 26 osób.

Prywatnie i zawodowo jesteśmy bardzo różni, pracujemy w małych firmach, w dużych korporacjach czy w szkołach. Prowadzimy własne biznesy, cieszymy się emeryturą, zajmujemy się dziećmi i wnukami – a dwa razy w tygodniu spotykamy się na sali prób, by cieszyć się wspólnym śpiewaniem i chłonąć pozytywną energię.

Bardzo chętnie dzielimy się naszą pasją. Śpiewamy podczas lokalnych uroczystości, bierzemy udział w festiwalach, konkursach i innych wydarzeniach muzycznych. Mamy na swoim koncie wiele nagród na konkursach krajowych i zagranicznych.

Z ogromnym rozrzewnieniem, dumą i radością wspominamy udział w dużych projektach muzycznych, także z orkiestrą symfoniczną. Miesiące wysiłku, intensywnych prób i przygotowań owocują niesamowitymi koncertami czy przedstawieniami, których nigdy nie zapomnimy.

Szczegóły

Date:
14 kwietnia 2024
Czas:
19:00 - 20:00
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl