Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Koncert plenerowy w Dworku Adama Chełmońskiego – Wojciech Kruczek i Katarzyna Drelich

21 lipca 2023 | 18:30 - 19:45

Dworek Adama Chełmońskiego serdecznie zaprasza na koncert w plenerze.
 
PIĄTEK, 21 LIPCA 2023
O 18:30 – 19:45
 
W repertuarze “Cień Chopina” usłyszą Państwo utwory polskich kompozytorów oraz kompozytorek, m.in. Ryty Gnus czy Marii Szymanowskiej w wykonaniu pianisty Wojtka Kruczka oraz sopranistki Katarzyny Drelich.
 
WOJCIECH KRUCZEK
Magister sztuki, absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w specjalnościach: gra na fortepianie oraz kameralistyka fortepianowa.
Pracował pod kierunkiem prof. dr hab. Joanny Ławrynowicz-Just oraz prof. zw. dr hab. Katarzyny Jankowskiej-Borzykowskiej.
Laureat nagród na wielu konkursach, m.in.:
– I Miejsce na XIII Concorso Musicale Citta di Filadelfia; Tropea, Włochy (2022)
– Grand Prix na 9. Międzynarodowym Konkursie Muzycznym o nagrodę UNESCO w mieście Palmanova, Włochy (2021)
– I Miejsce na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym OPUS; Kraków, Polska (2021)
– III Miejsce na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Agustina Aponte na Teneryfie, Hiszpania (2020)
– II Miejsce na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Alion Baltic w Tallinie, Estonia (2016)
– Wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Pamięci Very Lotar-Szewczenko w Jekaterynburgu, Rosja (2016)
Posiada szeroki i zróżnicowany stylistycznie repertuar solowy i kameralny, chętnie prezentuje publiczności utwory kompozytorów klasycznych, romantycznych, współczesnych. Interesuje się odkrywaniem zapomnianej muzyki polskich twórców oraz wykonawstwem historycznym na fortepianach z epoki. Budowniczym fortepianów z Warszawy poświęcił swoją pracę magisterską.
 
KATARZYNA DRELICH – SOPRAN
Edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 7 lat w klasie gitary.
Jest laureatką licznych konkursów gitarowych, jako gitarzystka koncertowała w kraju i za granicą – w Niemczech, Belgii, Francji.
Jest absolwentką na Wydziale Wokalno-Aktorskim Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. W 2017 roku debiutowała rolą Despiny w operze W.A. Mozarta „Così fan tutte”
w Filharmonii Świętokrzyskiej. W tej samej roli wystąpiła również podczas 52. Festiwalu im. Jana Kiepury. Od sezonu 2017/2018 współpracuje z Działem Edukacji Filharmonii Narodowej, gdzie wykonuje repertuar operowy i kameralny. W 2019 roku wykonała partię sopranu solo w Requiem Alfreda Schnittke w Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej, następnie na deskach Warszawskiej Opery Kameralnej wcieliła się w rolę Papageny z „Czarodziejskiego Fletu” W. A. Mozarta, biorąc również udział w tournée po Japonii.
Od 2019 roku jest uczestniczką Akademii Operowej Teatru Wielkiego w Warszawie. W 2021 roku brała udział w nagraniu dla Opera Vision z okazji Światowego Dnia Opery. Pod koniec 2021 roku wydała pierwszą płytę wraz z pianistą Wojciechem Kruczkiem: „Peine et plaisir – Pieśni kompozytorek i kompozytorów polskich XIX i początku XX wieku”. W 2022 roku debiutowała w partii Królowej Nocy z „Czarodziejskiego Fletu” W. A. Mozarta na deskach Warszawskiej Opery Kameralnej, następnie w Polskiej Operze Królewskiej, a w tej samej partii wystąpi również w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. W sezonie 2022/2023 debiutowała również w roli Lucy z opery „The Telephone” G. C. Menottiego oraz Blondy z „Uprowadzenia z Seraju” W. A. Mozarta.
 
W razie niesprzyjającej pogody koncert zostanie przeniesiony do namiotu.
WSTĘP WOLNY
 

Szczegóły

Date:
21 lipca 2023
Czas:
18:30 - 19:45
:
,
support: estinet.pl