Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Koncert Noworoczny

6 stycznia 2017 | 01:00 - 7 stycznia 2017 | 00:59

Centurm Kultury w Gordzisku Mazowieckim zaprasza w piątek– 6 stycznia 2017 o godz. 18.00 na widowisko muzyczno-baletowe WIELKA NOWOROCZNA GALA STRAUSSOWSKA Z GWIAZDAMI Johann Strauss Show

Zapraszamy na koncert pełen muzyki, tańca i niepowtarzalnego uroku oraz przepięknych kostiumów i przebojów króla walca Johanna Straussa! Wzorem wiedeńczyków zawirujmy w rytmie walca podczas wielkiej gali karnawałowej. Orkiestra symfoniczna Filharmonii Lwowskiej pod batutą Woytka Mrozka i z udziałem znakomitych wykonawców wyczaruje dla Państwa atmosferę rodem z Musikverein, gdzie Nowy Rok wita się przy dźwiękach walców i polek znakomitego rodu Straussów.

Usłyszymy Odgłosy wiosnyUsta milczą dusza śpiewaKto me usta całuje i wiele innych.  

Przed Państwem wystąpią:

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2016/listopad/Lusine Arakelyan sopran.jpg

Lusine Arakelyan  sopran

Natalia Prysich  sopran

Agata Sava  mezzosopran

Leszek Świdziński  tenor ( opera narodowa Warszawa) 

Volodymir Shagay  baryton

Dyrygent Woytek Mrozek

Orkiestra Kameralna Filharmonii Lwowskiej INSO

Lusine Arakelyan sopran. Jest pierwszą Divą sceny operowej w Erewań / Armenia. Koncertuje na całym świecie wykonując czołowe partie operowe, operetkowe a także repertuar oratoryjny oraz pieśni. Jest wykształconą pianistką i śpiewaczką operową. Lusine jest absolwentką Yerevan State Conservatory w klasie śpiewu solowego, którą ukończyla z wyróżnieniem. Jest laureatką 5 międzynarodowych konkursów wokalnych m.in. Komites Międzynarodowy Konkurs Wokalny w Berlinie, gdzie artystka zdobyła II nagrodę.

Natalia Prysicz – ukraińska wokalistka operowa, koncertowa i kameralna (sopran).https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2016/listopad/Natalia Prysich sopran.jpgUrodzona we wsi Chorostków, Husiatyński region, Tarnopolska obłast. Jest absolwentką Chorostkowkiej Szkoły Muzycznej, w klasie skrzypiec w 1990 roku. W 1991 roku rozpoczęła studia w Muzycznym Liceum Państwowym im S. Kruszelnickiej w Tarnopolu, na wydziale wokalnym. Po ukończeniu studiów w 1995 roku, została przyjęta na studia w Tarnopolskim Narodowym Pedagogicznym Uniwersytecie im. W. Hnatiuka, na wydziale muzyczno-pedagogicznym. W1997 roku wstąpiła na Wydział Wokalny Muzycznej Akademii Państwowej im. M. Łysenki we Lwowie. W ciągu studiów na Akademii brała udział w operach: “Nokturn” M. Łysenki (Młoda Dama), “Kozak za Dunajem” S. Gułaka-Artemowskiego (Oksana), “Napój Miłosny” (Adina).

Po ukończeniu Akademii, od roku 2009 jest solistką Tarnopolskiej Regionalnej Filharmonii. Ma w repertuarze zostały: – sceny i arie z oper, operetek i musicali, romansy zachodnioeuropejskich i ukraińskich kompozytorów, neapolitańskie i ukraińskie pieśni ludowe.
– pięć ról operowych: Violetta (“La Traviata” G. Verdiego), Mimi, Musette (“La Boheme” Giacomo Puccini), Natałka (“Natałka Połtawka” M. Łysenki), Oksana (“Kozak za Dunajem” S. Gułaka-Artemowskiego).

Agata Sava – mezzosopran Wybitna wokalistka operowa i solistka.
Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz Hochschule für Musik w Monachium. Doskonaliła swoje umiejętności także na wielu kursach śpiewu operowego. Podczas studiów została wyróżniona poprzez przyznanie jej dwóch prestiżowych stypendiów: DAAD – Dwuletnie Stypendium Rządu Niemiec oraz Yehudi Menuhin Live Music Now. Jest laureatką wielu konkursów wokalnych, m.in. II Nagrody w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Karlsbadzie. W latach https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2016/listopad/sawa.jpg1993-1996 uczestniczyła w Festiwalu Münchener Biennale.
Agata Sava ma w swoim dorobku role w wielu premierach operowych: Carmen w Carmen G. Bizeta (Brno); Carewicz Fiodor w Borysie Godunowie M. Musorgskiego (Praga); Siebel  w Fauście Ch. Gounoda (Praga); Książę Orłowski w Zemście Nietoperza J. Straussa  (Isny); Dorabella w Così fan tutte  W.A. Mozarta (Praga). Artystka regularnie bierze udział w  międzynarodowych festiwalach muzycznych, oraz  nagraniach dla TV i rozgłośni radiowych. Sava aktywnie koncertuje w: Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej. Artystka odbyła w latach 1999-2001 prestiżowe tournee  w Szwajcarii i USA (Chicago Concert Hall) z Chicago Sinfonietta pod dyrekcją Maestro Paula Freemana. Występowała także z powodzeniem podczas tournee w Japonii i Afryce, co przyniosło jej wiele pozytywnych recenzji i propozycji koncertowych. Agata Sava koncertuje      i współpracuje stale z takimi instytucjami jak z: Chicago Sinfonietta, Opera w Pradze, Opera w Brnie, Opera w Libercu, Filharmonie Polskie oraz Polskie Orkiestry Kameralne, m.in.: Sinfonia Varsovia, Wielka Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, Orkiestra Leopolis, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lwowskiej, Orkiestra kameralna Wirtuozi Lwowa. Współpracuje także  z dyrygentami: L. Svarovsky, Krzesimir Dębski, Paul Freeman, Jose Maaria Florencio Junior, Alexander C. Maschat, Jan Zbavitel, Hans Christian Hauser, Ulrich Weder, Wojciech Mrozek. Agata Sava od 2003 pełni funkcję Dyrektora Letnich Kursów Muzycznych w Łebie. Jako wokalistka ma w swoim dorobku nagrania CD i DVD: “Missa Solemnis” J. Stamitza z Orkiestrą Filharmoniczną w Pardubicach pod dyrekcją L. Svarovskyego; “Na Styku Czterech Kultur” z Orkiestrą Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze pod kierownictwem Krzesimira Dębskiego; Missa Solemnis Sandomiriensis „Beati Mundo Corde” W. Mrozka. 

Leszek Świdziński tenor. Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie Kazimierza Pustelaka, uczestniczył też w https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2016/listopad/Leszek Swidzinski tenor.jpgmiędzynarodowych kursach mistrzowskich Mozarteum w Salzburgu. Obecnie prowadzi klasę śpiewu solowego w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Już w czasie studiów Leszek Świdziński brał udział w koncertach oratoryjnych wykonując partie solowe takich arcydzieł jak „Magnificat” J.S. Bacha, „Requiem” W.A. Mozarta i „Stabat Mater” G. Rossiniego. W 1988 roku zadebiutował partią Ferranda w „Cosi fan tutte” W. A. Mozarta na scenie Warszawskiej Opery Kameralnej. Od tego czasu artysta systematycznie bierze udział w takich stałych cyklach muzycznych tej Opery, jak Festiwal Mozartowski, Festiwal Oper Barokowych, Festiwal Monteverdiego, Festiwal Muzyki Staropolskiej, Muzyka w Zabytkach Warszawy. Z Warszawską Operą Kameralną występował też na wielu międzynarodowych festiwalach, m.in.: Carintischer Sommer w Villach, Klangbogen w Wiedniu, Al-Bustan w Bejrucie. W Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie zadebiutował w partii Edgara w „Łucji z Lammermooru” G. Donizettiego. Na scenie tej wystąpił także w partiach: Belmonta w “Uprowadzeniu z Seraju” W.A. Mozarta, Alfreda w „Traviacie” G. Verdiego, Rudolfa w „Cyganerii” G. Pucciniego, Stefana w „Strasznym dworze” S. Moniuszki. Kreował także partię tytułową w operze „Chopin” G. Orefice’a. Gościnnie występował w teatrach operowych w Krakowie, we Wrocławiu, w Łodzi, Bydgoszczy, Szczecinie i Bytomiu w partiach Hrabiego w „Cyruliku sewilskim” G. Rossiniego, Stefana w „Strasznym dworze” S. Moniuszki i Ernesta w „Don Pasquale” G. Donizettiego. W swoim repertuarze ma także pieśni Stanisława Moniuszki, Fryderyka Chopina, Mieczysława Karłowicza, Ignacego Jana Paderewskiego, Franciszka Schuberta i Roberta Schumanna. W dorobku artysty znalazło się wiele nagrań radiowych i telewizyjnych, głównie z repertuarem pieśniarskim, między innymi Pieśniami I.J. Paderewskiego do słów A. Mickiewicza. Nagrał 4 płyty i film oparty na pieśniach Chopina.
Leszek Świdziński koncertuje w wielu krajach świata, na scenach i estradach europejskich między innymi w Niemczech, Austrii, Francji, Danii, Holandii, Turcji, a poza Europą – w Egipcie, Libanie, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych; odbył wielokrotne tournée po Japonii, w Chinach śpiewał na uroczystości otwarcia olimpiady. Na całym świecie bierze udział w licznych uroczystościach związanych z promocją Polski.

Włodzimierz Shahai – ukraiński wokalista operowy i kameralny, baryton. https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2016/listopad/vlodi.jpgUrodzony we wsi Żukiw, Brzeżański region, Tarnopolska obłast. Jest absolwentem Żukivskiej Szkoły Muzycznej, w klasie skrzypiec w 1998 roku. W 2000 roku rozpoczął studia w Muzycznym Liceum Państwowym im S. Kruszelnickiej w Tarnopolu, na wydziale wokalnym. Po ukończeniu studiów w 2003 roku, został studentem Odesskiej Muzycznej Akademii im. Antonina Nezhdanova na wydziale wokalno-chóralnym (fakultet wokalny). W ciągu studiów na Akademii bierze udział w inscenizacjach oper “Natałka Połtawka” M. Łysenki (Mikołaj), “La Boheme” Pucciniego (Marsylia), “Eugeniusz Oniegin” Czajkowskiego (Oniegin).

Po ukończeniu Akademii, od roku 2009 jest solistą Tarnopolskiej Regionalnej Filharmonii, oraz nauczycielem śpiewu Muzycznego Liceum Państwowego w Tarnopolu.
Ma w repertuarze  : – sceny i arie z oper, operetek i musicali, romansy zachodnioeuropejskich i ukraińskich kompozytorów, neapolitańskie i ukraińskie pieśni ludowe.
– sześć ról operowych: Marsylia (“La Boheme” J. Puccini),  Giorgio Germont (“La Traviata” J. Verdi), Silvio (“Pagliacci” R. Lyeonkavallo), Hrabia di Luna (“Trubadura” Verdiego), Onegin , (“Eugeniusz Oniegin” Czajkowskiego), Mikołaja (“Natałka Połtawka” Łysenki).
2002 – Zwycięzca regionalnego konkursu wokalistów im. S. Kruszelnickiej (3 nagroda, m. Tarnopol)
2006 – Zwycięzca Międzynarodowego Festiwalu-Konkursu “Spotkania Woroncowa”  (Dyplom za najlepsze wykonanie ukraińskich pieśni ludowych, m. Ałupka, Krym)
2008 – Zwycięzca Całoukraińskiego Konkursu Młodych Wokalistów im. Theodora Teren-Juskiwa (1 nagroda, m. Lwów)
2014 – Laureat Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antonina Dworzaka (m. Karlowe Wary, Republika Czeska)
2015 – Laureat Międzynarodowego Konkursu-Festiwalu „Opera w Miniaturze” (m. Kamieniec Podolski)
Koncertował w Polsce.

Woytek Mrozek – Jeden z najwybitniejszych współczesnych klarnecistów, konsekwentnie przekraczający tradycyjne https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2016/listopad/woytek.jpgpodejście do profesji muzyka – instrumentalisty, niemal z każdym miesiącem poszerza zakres swojej twórczej aktywności.
Artysta słynący z niekonwencjonalnych pomysłów i nieposkromionej wyobraźni, nieustannie szuka nowych środków wyrazu. Z właściwą sobie dynamiką wykracza poza schematy dzielące muzykę na popularną i elitarną swoich zaskakujących projektach łączy role: wszechstronnego instrumentalisty, kompozytora, aranżera i dyrygenta.
Od 2003 roku pełni funkcję dyrektora artystycznego międzynarodowego festiwalu „ Muzyka w Sandomierzu”, gdzie w 2007 roku za swoje działania krzewienia i propagowania kultury oraz za skomponowanie Wielkiej Mszy Papieskiej „Missa Solemnis Sandomiriensis – Beati Mundo Corde” otrzymał zaszczytny tytuł „Honorowego Obywatela i Mecenasa Kultury Ziemi Sandomierskiej”
Wojtek Mrozek współpracuje z : Orkiestrami Filharmonii Polskich oraz : Sinfonia Varsovia, Amadeus Chamber Orchestra, Leopoldinum, Capella Bydgostiensis, Wielka Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, International Orchestra of European Union, Orchestra Sinfonica Santiago de Chile, z kwartetami smyczkowymi: Camerata, Prima Vista, Henschel, Rodin, oraz artystami : Krzesimir Dębski, Konstanty Andrzej Kulka, Michał Nesterowicz, Nigel Kennedy, Eddie Daniels, Charles Naidich, Andrzej Ratusiński, Ingolf Turban, Konstanty Vileński, Krzysztof Herdzin, Zbigniew Namysłowski, Andrzej Jagodziński, Ewa Bem.
W latach 2002 – 2006 pełnił funkcję głównego dyrygenta Chamber Philharmonic Orchestra Leopolis. Swój dyrygencki debiut odniósł w Paryżu, gdzie zaproponowano artyście obok koncertów, nagranie dla paryskiej firmy fonograficznej EROL pierwszej debiutanckiej płyty CD z repertuarem : Dworzak i Czajkowski Serenady na orkiestrę smyczkową.
Wojtek Mrozek koncertuje permanentnie na całym świecie ; Europa, Azja, Australia, Afryka, Ameryka Południowa i Ameryka Północna. Bierze udział w wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych, oraz w programach TV oraz nagraniach dla rozgłośni radiowych.
Od 2007 roku prowadzi klasę klarnetu na Uniwersytecie Muzycznym im. Fr. Chopina w Warszawie na wydziale instrumentalno-pedagogicznym w Białymstoku. Od 2010 roku jest doktorem nauk artystycznych w dziedzinie instrumentalistyki.

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2016/listopad/inso.jpg

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lwowskiej INSO

Międzynarodowa nowa orkiestra symfoniczna powstała w 1998r., do 2002 r. – nazywała się „Festiwalowa Orkiestra Lviv”, z sierpnia 2010r. funkcjonuje przy Filharmonii Lwowskiej jako Symfoniczna Orkiestra „INSO Lviv”. Symfoniczna Orkiestra „INSO Lviv” przybliżyła słuchaczom Szwajcarii, Włoch, Francji, Austrii, Polski, Chin bogatą spuściznę muzyki ukraińskiej. Kierownikiem artystycznym orkiestry jest wybitny ukraiński kompozytor Myroslaw Skoryk.

W 2003 roku orkiestra otrzymała nagrodę Radio Swiss Classic za nagranie CD «Franz Xaver Mozart Klavierkonzerte». Za czas swojej działalności orkiestra współpracowała z Lee Chincao (główny dyrygent Chińskiej narodowej filharmonii), Aleksisem Soriano (uczeń Y. Menuhina, Hiszpania), Peterem Falkiem (dyrygent Opery w Düsseldorie). Wiele programów z muzyką religijną powstało wspólnie z chórem kameralnym „GLORIA” (kierownik artystyczny Wolodymyr Sywochip). Koncerty orkiestry były transmitowane w ukraińskiej, szwajcarskiej, szwedzkiej TV. Orkiestra nagrywała muzykę na «Balik Farm». W swoim dorobku ma 20 CD. W 2009 r. otrzymała nagrodę w konkursie radia szwajcarskiego DRS 2 « Diskothekim 2» za CD «Schumann/ Beethoven Klavierkonzerte». W ciągu ostatnich lat repertuar orkiestry wzbogacił się nowymi utworami młodych kompozytorów ukraińskich, takich jak B. Segin, B. Frolak, L. Sydorenko. W wykonaniu orkiestry odbyły się światowe premiery utworów M. Skoryka i J. Laniuka. W sezonie 2011- 2012 ll. Orkiestra INSO Lviv zrealizowała szereg ambitnych projektów artystycznych wspólnie z głównym dyrygentem A. Soriano, kierownikiem artystycznym M. Skorykiem, a także współpracuje z zaproszonymi dyrygentami – S. Welankiem, W. Mrozkiem, K. Dębskim i W. Sywohipem. W 2011 r. orkiestrze przyznano honorowy status “akademiczna”.

Czas trwania – ok. 2  godz.

Bilety w cenie:

rzędy I-VI- 100 zł

VII-XVI – 80 zł

XVII-XVIII + rzędy boczne – 70 zł

KUP/REZERWUJ BILET

rezerwacja jest ważna przez 48 godz.w wypadku braku wpłaty i po upływie tego czasu jest anulowana

Kino Centrum Kultury

ul. Spółdzielcza 9

22 734 79 44 kino@centrumkultury.eu

 

Szczegóły

Początek
6 stycznia 2017 | 01:00
Koniec:
7 stycznia 2017 | 00:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl