Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Koncert Noworoczny

11 stycznia 2013 | 21:00

Zapraszamy w piątek 11.01.2013 o godz.20.00 do sali widowiskowej na Koncert Noworoczny, podczas którego usłyszą Państwo kolędy i pastorałki w opracowaniu Tomasza Radziwonowicza na orkiestrę z towarzyszeniem chóru dziecięcego, mieszanego i solistów.

Program koncertu jest niezwykle zróżnicowany – zarówno jeśli chodzi o aranżacje, aparat wykonawczy, ale także wybór tekstów. Dwie kolędy niepolskie – “Cicha noc” i “La campanias de Belen” są zaaranżowane tradycyjnie. Pozostałe kolędy i pastorałki utrzymane są m. in. w “postromantycznym idiomie muzyki dawnych kresów” – “Mizerna, cicha”; w stylu góralskim “To już pora na Wigilię”; jazzowym “Mędrcy świata, monarchowie”, na ludowo “Oj, maluśki ,maluśki” czy “Z narodzenia Pana”.

Wykonawcy: https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2012/Grudzien/zima.jpg
Aneta ŁUKASZEWICZ mezzosopran
Karol RADZIWONOWICZ fortepian
Chór mieszany i dziecięcy ARTOS im. Władysława Skoraczewskiego
Orkiestra SINFONIA VIVA
Tomasz RADZIWONOWICZ dyrygent

Program:
1. Boże Narodzenie / Christmas
2. Cicha noc / Silent Night
3. Ktoś obok ciebie / Someone Next to You
4. Gdy się Chrystus rodzi / When Christ is Born
5. Dzisiaj w Betlejem / Today in Bethlehem
6. Kolęda / Carol
7. Opowiedz mi mamo / Tell me Mum
8. To już pora na Wigilię / It`s Already Time for Christmas
9. Hej, w dzień narodzenia / Hey, on the Day of Birth
10. Oj maluśki, maluśki / Oh Tiny, Tiny
11. Triumfy Króla Niebieskiego / Triumphs of the King of Heaven
12. Mizerna, cicha / Poor and Silent
13. Z narodzenia Pana / With the Birth of the Christ
14. Zazdrosny anioł / Jealous Angel
15. Lulajże Jezuniu / Sleep Baby Jesus
16. Mędrcy świata, monarchowie / The Sages of the World, Monarchs
17. Kaczka pstra / Duck Bighead
18. W zimową noc / In a Winter’s Night
19. Zaśnij, dziecino / Go to Sleep Babyhttps://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2012/Grudzien/Tomasz Radziwonowicz_1.jpg
20. Dzwony z Betlejem / La campanas de Belen / The Bells of Bethlehe
21. Jezus malusieńki / The Infant Jesus

Tomasz Radziwonowicz – skrzypek, solista, kameralista, aranżer i kompozytor, dyrygent, założyciel kwintetu smyczkowego „I Solisti di Varsavia” i orkiestry  „Sinfonia  Viva”. Oba zespoły posiadają znaczny dorobek artystyczny oraz cieszą się krajową i zagraniczną renomą
Z jego inicjatywy w 1998 r. powstała orkiestra „Sinfonia Viva”, której dyrektorem naczelnym i artystycznym jest do dnia dzisiejszego. Orkiestra jest zespołem znaczącym na rynku muzycznym; znana z różnorodnego repertuaru, koncertuje zarówno w kraju jak i za granicą.
Sinfonia Viva współpracuje ze znakomitymi artystami i ma już w swoim dorobku kilkadziesiąt płyt CD – (“Muzyka i Ekran”, Henryk Miskiewicz “Uniesienie”, Andrzej Smolik „3” i „4”, Annie Marii Jopek “ID”, Maryla Rodowicz “Jest Cudnie” oraz „50”, Krzysztof Herdzin „Looking For Balance”).
Z ważnych dokonań zespołu warto wymienić: prawykonanie Requiem Maurice’a Durufle’go wraz z DeutschFranzösischer Chór z Berlina pod dyr. Briana Kruse’a Smith’a; występ z koncertem w Norymberdze z okazji 10lecia podpisania traktatu polsko-niemieckiego „O Dobrym Sąsiedztwie i Współpracy, udział w prestiżowym Menuhin Festival Gstaad w Szwajcarii.
Do ciekawych dokonań orkiestry należy również miesięczne tournee po Europie — “Yesmusic” wraz z grupą Yes, gdzie także w zwiększonym składzie i pod nazwą Classic Entertainment Orchestra promowała płytę zespołu Yes Magnification.https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2012/Grudzien/SiVa.jpg
W lutym 2010 roku amerykański wahadłowiec Endeavour zabrał w kosmos kopię rękopisu Preludium A-dur op. 28 nr 7 i płytę z muzyką Fryderyka Chopina w wykonaniu Karola Radziwonowicza i Orkiestry Sinfonia Viva, przyłączając się tym samym do światowych obchodów 200. rocznicy urodzin wielkiego kompozytora.
 W 2011 roku płyty nagrane przez Sinfonie Vivę z muzyką Waldemara Kazaneckiego oraz Krzysztofa Komedy wydane w serii “Wielcy kompozytorzy filmowi” – otrzymały status Złotej Płyty. Natomiasta album zatytułowany „Najpiękniejsze polskie piosenki
o miłości” otrzymał status Platynowej Płyty!
W 2012 roku ukazał się album Grégoire Mareta, gdzie wśród zaproszonych do współpracy artystów: Mark Kibble, Alvin Chea, Cassandra Wilson, Raul Midon, Tools Thielemans, Marcus Miller występuje również Orkiestra Sinfonia Viva.

CENA BILETÓW : sprzedaż biletów od 19.12.2012

60 zł – rzędy I do X

50 zł rzędy od XI

Kino Centrum Kultury
ul. Spółdzielcza 9

22 734 79 44 kino@centrumkultury.eu

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2012/Wrzesien/MECENASI.jpg

Szczegóły

Date:
11 stycznia 2013
Czas:
21:00
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl