Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Koncert na wodzie

3 września 2017 | 02:00 - 4 września 2017 | 01:59

Bardzo serdecznie zapraszamy 3 września o godz.16.00 na koncert zamykający tegoroczną Klasykę w Parku, tego dnia z recitalem fortepianowym wystąpi Marek Bracha a koncert odbędzie się w otoczeniu Stawów Goliana.

Wstęp wolny!!

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2017/Sierpien/Marek01.jpgMarek Bracha – wykształcony w Warszawie i Londynie – jest uważany za jednego z najciekawszych polskich pianistów młodego pokolenia. Jego grę cechuje szlachetność i piękno brzmienia oraz powściągliwa i wysmakowana ekspresja. Artysta doskonale czuje się w repertuarze klasycznym i romantycznym, który z powodzeniem wykonuje na instrumentach współczesnych oraz tych z epoki. Fascynacja fortepianami z czasów Chopina zaowocowała studiami podyplomowymi w Royal College of Music w Londynie. Pianista chętnie sięga jednak także po utwory współczesne – solowe, kameralne oraz orkiestrowe, mając w dorobku liczne prapremiery dzieł wybitnych polskich kompozytorów. Oprócz działalności artystycznej Marek Bracha prowadzi również wykłady i warsztaty z gry na instrumentach historycznych. Swoimi koncertami na całym świecie (m.in. Chiny, Japonia, Włochy, Grecja, Niemcy, Algieria, Etiopia, Chile) konsekwentnie popularyzuje muzykę polską, regularnie współpracując z takimi dyrygentami jak Alun Francis, José Maria Florêncio czy Jacek Kaspszyk. Jako kameralista występuje z Tobiasem Kochem, Marcinem Maseckim, Maciejem Frąckiewiczem oraz zespołami Atom String Quartet, Royal String Quartet i Meccore String Quartet. W lipcu 2017 pianista wystąpił u boku Scharoun Ensemble der Berliner Philharmoniker.

W kwietniu tego roku w Muzeum Żydów Polskich „Polin” odbył się koncert upamiętniający powstanie w getcie warszawskim, na którym Marek wraz z orkiestrą Sinfonia Varsovia pod batutą maestro Jerzego Maksymiuka przedstawił publiczności „Concertino” W. Szpilmana oraz Koncert warszawski Richarda Addinsela. 2 lipca można było usłyszeć pianistę w arcydziełach muzyki kameralnej – na inauguracji V Festiwalu Emanacje w Centrum Muzyki Europejskiej w Lusławicach artysta w towarzystwie Scharoun Ensemble der Berliner Philharmoniker wykonał Kwintet fortepianowy „Pstrąg” F. Schuberta i Kwartet g-moll KV 478 W.A.Mozarta.
W najbliższym czasie pianista wystąpi między innymi z Atom String Quartet. Na I edycji festiwalu Wisłostrada Sztuki muzycy wspólnie zaprezentują Koncert A-dur KV 414 W. A. Mozarta zawierający improwizowane kadencje. W listopadzie odbędzie się tournee artysty po Japonii, jednak plany na jesień obejmują nie tylko działalność koncertową – pod koniec września Marek będzie jednym z pedagogów prowadzących wykłady i zajęcia z gry na fortepianach historycznych na kursie pianistycznym w Lusławicach.https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2017/Sierpien/Marek07.jpg

Artysta jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie studiował pod kierunkiem Teresy Manasterskiej, Joanny Ławrynowicz i Alicji Palety – Bugaj. Pianista ukończył również z wyróżnieniem studia Masters of Music w Royal College of Music w Londynie w klasie Kevina Kennera oraz studia podyplomowe na fortepianie u Vanessy Latarche i na instrumentach historycznych u Geoffrey’a Goviera. W 2010 r. Marek Bracha zdobył II nagrodę (pierwszej nie przyznano) na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Mariańskich Łaźniach w Czechach. W tym samym roku znalazł się w grupie 4 pianistów reprezentujących Polskę w II etapie XVI Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie.

W 2013 r. pianista nagrał wydaną przez NIFC debiutancką płytę z utworami Chopina, a w zeszłym roku nakładem CD Accord ukazała się płyta „Modern Soul”, na której Marek Bracha towarzyszy wybitnej skrzypaczce Agacie Szymczewskiej. W październiku 2016 w sali kameralnej NOSPRu odbył się koncert promujący nagranie. Płyta otrzymała nagrodę „Supersonic” prestiżowego magazynu Pizzicato.

Marek Bracha jest reprezentowany i rekomendowany przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena.

Szczegóły

Początek
3 września 2017 | 02:00
Koniec:
4 września 2017 | 01:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl