Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

KONCERT MUZYKI WŁOSKIEJ – BELLA ITALIA

25 maja 2013 | 18:00

Serdecznie zapraszamy 25.05.2013 (sobota) o godz.16.00 do Parku Skarbków na :

KONCERT MUZYKI WŁOSKIEJ – BELLA ITALIA

Najsłynniejsze melodie włoskie w opracowaniu na orkiestrę smyczkową z udziałem solisty Teatru Wielkiego i Opery Narodowej w Warszawie – Rafała Bartmińskiego.

 https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2013/kwiecien/SinfoniaViva_1.JPGW programie m.in.:

N. Rota – “Ojciec chrzestny”
N. Rota – “Rocco i jego bracia”
T. Cottrau – „Santa Lucia” (Rafał Bartmiński – tenor)
E. de Curtis – „Wróć do Sorrento” (R. Bartmiński)
C. A. Bixio – “Mamma” (R. Bartmiński)
S. Cardillo – “Core ‘ngrato” (R. Bartmiński)
E. di Capua – “O sole mio” (R. Bartmiński)
N. Rota – „Romeo i Julia”
N. Rota – walc z filmu „Lampart”

Rafał Bartmiński urodził się w Lublinie. Absolwent wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej im. Karola https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2013/kwiecien/Rafal_Bartminski.jpgSzymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Eugeniusza Sąsiadka. Uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Ryszarda Karczykowskiego, Helenę Łazarską i Christiana Elsnera.

Już w trakcie pierwszego roku studiów rozpoczął intensywną działalność koncertową. Na scenie operowej zadebiutował partią Leńskiego w Eugeniuszu Onieginie Piotra Czajkowskiego (Teatr Wielki – Opera Narodowa, scena kameralna 2002).

Regularnie współpracuje z Polską Orkiestrą Radiową, gdzie pod batutą Łukasza Borowicza zaśpiewał m. in.: partię Fentona w Falstaffie Verdiego, Franka w Flisie Stanisława Moniuszki i zagrał tytułową rolę w Monbarze Dobrzyńskiego.

Artysta stale współpracuje z większością najlepszych polskich orkiestr i filharmonii m. in.: Filharmonią Narodową, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach (NOSPR), Polską Orkiestrą Radiową, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Sinfonią Varsovią oraz Filharmonią Krakowską.

Najważniejszymi projektami w sezonie 2012/13 są: Lenski, Ismaele, Rybak w Słowiku, Pinkerton, Jontek, Książę w Rigoletcie (debiut), Messa da Requiem Verdiego w Teatrze Wielkim w Warszawie; Stefan w Strasznym Dworze w Operze w Białymstoku; Requiem Webbera na International Sacred Music Festival w Rydze i IX symfonia Beethovena w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Szczegóły

Date:
25 maja 2013
Czas:
18:00
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl