Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Koncert Michała Bajora

3 grudnia 2012 | 20:00

Serdecznie zapraszamy 03.12.2012 o godz.19.00 do sali widowiskowej na recital piosenek francuskich „Od Piaf do Garou”-  w wykonaniu Michała Bajora (w tłumaczeniu Wojciecha Młynarskiego)

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2012/Listopad/90199 bajor_od piaf do garou_500 px.jpg„Od Piaf do Garou” to kolejny recital Michała Bajora promujący jednocześnie nowy podwójny album z piosenkami francuskimi./ 17 ta płyta w karierze fonograficznej/.

Od wielu lat publiczność Michała Bajora prosiła o taką płytę i taki koncert.

Michał wychował się na piosenkach z nad Sekwany.W roku 1984 Wojciech Młynarski rozwinął te zaiteresowania  i postawił kropkę nad „i” drogi estradowej artysty.Zaprosił aktora do spektaklu muzycznego pt”Brel” w warszawskim teatrze Ateneum.

 

Spektakl stał się wielkim wydarzeniem ,a Bajor został okrzyknięty / przez publiczność i krytykę / , następcą takich bardów francuskich jak Charles Aznavour,czy Gilbert Becaud.

Od tego momentu aktor i piosenkarz poświęcił się prawie całkowicie karierze związanej z muzyką.Stworzył swój własny teatr piosenki podróżując po kraju i świecie z wieloma recitalami.Od 25 lat piszą dla niego najlepsi polscy kompozytorzy i autorzy tekstów,a piosenek tych jest już kilkaset.

Artysta zaśpiewa piosenki z repertuaru takich znakomitości muzycznych jak min. Edith Piaf,Charles Aznavour,Yves https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2012/Listopad/bajor.jpgMontand,Gilbert Becaud ,czy Garou.Wszystkie w tłumaczeniach mistrza Wojciecha Młynarskiego i stylowych aranżacjach Wojciecha Borkowskiego.

Opowie również historie związane z wykonawcami i śpiewanymi piosenkami.

Artyście towarzyszy kilku osobowy zespół muzyczny.Zapraszamy na wieczór piosenek lirycznych,melodyjnych,dramatycznych i komediowych.

 

Muzycy:

Wojciech Borkowski / Tomasz Krezymon – fortepian

Paweł Stankiewicz / Marcin Olak – gitara akustyczna

Maciej Szczyciński / Konrad Kubicki – gitara basowa

Piotr Maślanka / Szymon Linette -perkusja

CENA BILETÓW : 60 zł

Kino Centrum Kultury
ul. Spółdzielcza 9

22 734 79 44 kino@centrumkultury.eu

Szczegóły

Date:
3 grudnia 2012
Czas:
20:00
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl