Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Koncert Konrada Biniendy

8 sierpnia 2015 | 02:00 - 9 sierpnia 2015 | 01:59

Serdecznie zapraszamy na recitale fortepianowe Konrada Biniendy:

08.08.2015 (sobota) godz. 16.00 – koncert w Sali widowiskowej Centrum Kultury
08.08.2015 (sobota) godz. 20.00 – koncert plenerowy na Stawach Goliana
09.08.2015 (niedziela) godz. 17.00 – koncert plenerowy w Parku Skarbków
Na wszystkie koncerty wstęp bezpłatny

W repertuarze będą dominowały utwory Chopina, które zostaną urozmaicone utworami Szymanowskiego, Mozarta, Beetovena oraz kompozycjami własnymi Konrada Biniendy.

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2015/czerwiec/kon.jpegKonrad Binienda jest młodym pianistą i kompozytorem o dużej wrażliwości i charyzmie muzycznej. Od 2013 roku jest doktorantem w konserwatorium muzycznym Cleveland Institute of Music w klasie Prof. HaeSun Paik. W 2012 roku uzyskał stopień magistra na wydziale fortepianu Wyższej Szkoły Muzycznej New England Conservatory w Bostonie w klasie Prof. Wha Kyung Byun. Studiując w systemie studiów równoległych w roku 2011 ukończył wydział fizyki na Uniwersytecie Harvarda w Cambridge.

Konrad jest laureatem wielu nagród i konkursów pianistycznych. Między innymi jest laureatem Nagrody Hastingów za osiągnięcia muzyczne za rok 2011 na Uniwersytecie Harvarda. Jest też zwycięzcą konkursu na koncert z orkiestrą Stowarzyszenia Mozart Society Orchestra na Uniwersytecie Harvard oraz laureatem Konkursu Chopinowskiego Fundacji Kościuszkowskiej w latach 2010 oraz 2006.  Ponadto jest laureatem główniej nagrody konkursu na koncert z orkiestrą sponsorowanego przez Messiah College i Orkiestrę Symfoniczną z Harrisburga (2008). Jest też laureatem ogólnoamerykańskiego konkursu pianistyczniego PianoArts Concerto [&] Solo Competition (2006).
Jako solista występował z Cleveland Orchestra, Milwaukee Symphony, Akron Orchestra, Firelands Symphony, Pfoho Orchestra, Mozart Society Orchestra oraz  z Orkiestrą Symfoniczną w Harrisburgu w stanie Pensylwania. W roku 2006 wystąpił w Carnegie Hall, jako zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Bradshaw Buono.  

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2015/czerwiec/Konrad w Chicago 2015.jpgKonrad wielokrotnie występował z recitalami fortepianowymi oraz na festiwalach muzycznych w Stanach Zjednoczonych, Polsce, Szwecji, Szwajcarii, Czechach, Austrii i Francji. Również wielokrotnie uczestniczył w kursach mistrzowskich w ramach Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach Zdroju, gdzie studiował w klasie Prof. Mierżanowa. 

W roku 2006 był nominowany jako Gilmore Fellow i występował w ramach Festiwalu Muzycznego im. Gilmora w Kalamazoo w stanie Michigan.
Konrad jest również kompozytorem. W 2011 roku wystąpił jako solista we własnym utworze zatytułowanym Koncert fortepianowy e mol na Uniwersytecie Harvarda. Pierwszą część tego koncertu wykonał również z Orkiestrą Symfoniczną w Akron, Ohio. Jego aranżacja utworu Simple Gifts znalazła się wśród laureatów konkursu dla szkół średnich na poziomie krajowym.  Jest również zwycięzcą pierwszej nagrody w ogólnoamerykańskim konkursie kompozytorskim 2000 PTA Reflections oraz wielokrotnym laureatem konkursu Scholastic Composer Contest.

Podczas koncertu plenerowego na Stawach Goliana kilka swoich wierszy zadeklamuje poetka Barbara Białowąs. Uzupełnieniem koncertu będzie prezentacja książek historycznych na stoisku Wydawnictwa Trio.

Będą to książki związane z rocznicami wybuchu Powstania Warszawskiego, Cudu nad Wisłą, tragicznych wydarzeń na Kresach, m.in. “Sierpniowe dziewczęta ’44”, “Dziewczęta w maciejówkach”.

Szczegóły

Początek
8 sierpnia 2015 | 02:00
Koniec:
9 sierpnia 2015 | 01:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl