Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Koncert Joanny Rawik

10 lutego 2017 | 01:00 - 11 lutego 2017 | 00:59

Serdecznie zapraszamy na drugi już koncert z cyklu “Gdzie są gwiazdy z tamtych lat” w piątek 10.02.2017 o godz. 12.00 w sali widowiskowej wystąpi Joanna Rawik a akompaniować jej będzie Andrzej Płonczyński

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2017/luty/rawik.jpgJoanna Rawik dzieciństwo spędziła w Sybinie w Rumunii (matka była Rumunką). Jako siedmioletnie dziecko uczyła się w Bukareszcie gry na skrzypcach. Do Polski przybyła w 1947 roku.

Jako piosenkarka debiutowała w połowie lat 50. XX wieku we wrocławskim kabarecie Kaczka. Ukończyła Studium Teatralne w Kielcach, następnie występowała w Teatrze Ziemi Łódzkiej i Teatrze Objazdowym w Lublinie (1956-1958), śpiewała z zespołem jazzu tradycyjnego Siedem Czarcich Łap (I miejsce na konkursie muzycznym w Lublinie), współpracowała z krakowskim klubem Pod Jaszczurami i kabaretem Kundel.

Pseudonim Joanna Rawik przyjęła pod wpływem lektury Łuku triumfalnego Ericha Marii Remarque’a. Zdobyła znaczną popularność pod koniec lat 60. XX wieku, śpiewając niskim, charakterystycznym głosem. Współpracowała z wieloma zespołami (m.in. z grupą wokalno-instrumentalną Dzikusy), koncertowała w kraju i za granicą (m.in.: Czechosłowacja, Finlandia, Francja, Węgry, Jugosławia), nagrywała płyty i audycje radiowe, występowała w programie Podwieczorek przy mikrofonie, w filmach i serialach telewizyjnych Strachy i Żelazna obroża.

Wykładowca historii piosenki francuskiej w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku.

Andrzej Płonczyński – należy do czołówki polskich pianistów akompaniatorów, od ponad 50 lat towarzyszy przy fortepianie naszym najwybitniejszym wykonawcom.

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Warszawie w klasie fortepianu prof. Pawła Lewieckiego. Karierę https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2017/luty/a.plonczynski.jpgrozpoczął jako wirtuoz-pianista, ale wielki talent muzyczny i interpretatorski sprawił, że poświęcił się pracy z największymi śpiewakami, wokalistami, aktorami i piosenkarzami, takimi jak: Bernard Ładysz, Anna German, Irena Santor, Jerzy Połomski, Wiesław Michnikowski, Halina Kunicka, Mieczysław Fogg. Akompaniował niemal wszystkim gwiazdom polskiej estrady.

Ten wspaniały muzyk, także kompozytor i aranżer, był przez wiele lat animatorem i akompaniatorem historycznego już dziś „Podwieczorku przy Mikrofonie”, współpracował z Filharmonią Narodową, Reprezentacyjnym Zespołem Artystycznym Wojska Polskiego, Polskim Radio, Telewizją Polską.  Nagrał wiele płyt; wśród których należy wymienić nagraną z Bernardem Ładyszem „A TO POLSKA WŁAŚNIE“ wydaną przez Polskie Radio, której nakład osiągnął rekord sprzedaży i uzyskał poczwórną platynę, czego później nikt w Polsce nie osiągnął. Jest znakomitym pedagogiem – uczy największe gwiazdy interpretacji, muzykalności i pracy nad tekstem.

Wstęp wolny!!!

Szczegóły

Początek
10 lutego 2017 | 01:00
Koniec:
11 lutego 2017 | 00:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl