Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Koncert jazzowy on-line

21 lutego 2021 | 17:00 - 18:00

Zapraszamy Państwa na koncert jazzowy on-line w niedzielę 21 lutego o g.17.00 zagra dla Państwa Andrzej Antolak – saksofon i Wojciech Ruciński – gitara basowa i kontrabas.

Andrzej Antolak ukończył Akademię Muzyczną w Warszawie. Współpracował z orkiestrą Polskiego Radia i Telewizji pod dyrekcja Andrzeja Trzaskowskiego, a także z najlepszymi muzykami jazzowymi m.in. Sławomirem Kulpowiczem, Stev’em Loewe, Richardem Tee, Markiem Soskinem, Władysławem Jagiełło, Kazimierzem Jonkiszem, Włodkiem Pawlikiem.
Był współzałożycielem kwartetu “In Tradition”, z którym zdobył dwie główne nagrody na festiwalu w Dunkierce we Francji w 1984 r., tj. nagrodę dla najlepszego zespołu Festiwalu i nagrodę dla najlepszego zespołu jazzu nowoczesnego.
Występował także na innych festiwalach zagranicznych np. “Jazz In July” w Berlinie, “Music From The World” we Włoszech, “Lugano Jazz & Blues”, “Montreux Jazz Festival”.
Brał udział we wszystkich najważniejszych festiwalach jazzowych w Polsce: Jazz Jamboree, Złota Tarka, Jazz nad Odrą, Warsaw Summer Jazz Festival, Festiwal Pianistów Jazzowych w Kaliszu, Spotkania Wokalistów Jazzowych w Zamościu.
Grał w klubach jazzowych Europy Zachodniej np. “A-Trane” w Berlinie, “Evans Jazz Club” w Bregen w Norwegii, “Jazz Club Fashing” w Sztokholmie oraz Stanów Zjednoczonych: “Pearls” w San Francisco, “Red Union” w Anchorage na Alasce.

Wojciech Ruciński – ukończył  Państwową Szkołę Muzyczną  II stopnia im. J. Elsnera w Warszawie w klasie kontrabasu, studiował na Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (1988–1993). W latach 1985–2003 związany z klubem Riviera–Remont, gdzie brał udział w koncertach i cyklicznych imprezach jazzowych klubu. W 1987 r. wziął udział w festiwalu Jazz Juniors z wyróżnionym przez jury triem Marcina Małeckiego. Od 1987 do 1991 r. grał w zespole Magdy Żuk, a od 1987 do 1989 był członkiem kwartetu Kazimierza Jonkisza. W 1990 r. wziął udział pod kierownictwem muzycznym Wojciecha Borkowskiego w przygotowaniu i premierze przedstawienia „Piosenki Amerykańskie” w reżyserii Romualda Szejda w teatrze Scena Prezentacje. W tym samym roku rozpoczął współpracę w przygotowaniu musicalu Metro z Januszem Stokłosą, z którym pracował w Teatrze Dramatycznym, a później w teatrze Studio Buffo do czerwca 2005 roku. W latach 1991–1998 był członkiem reaktywowanego zespołu Klan Marka Ałaszewskiego. W 1993 r. zaczął koncertować z Alkiem Koreckim, grał w zespołach m.in. Roberta Janowskiego, Katarzyny Groniec, Michała Milowicza, Zbigniewa Wodeckiego,  Zefir Band i Zefir Trio eksperymentującego gitarzysty Marka „Zefira” Wójcickiego. Współpracował z zespołem Maryli Rodowicz, Stanisławem Sojką,  Ireną Santor, a od 2016 z zespołem VooDoo Dog Natalii Sikory i zespołem Zacier.

Koncert do oglądania na FB Ośrodka Kultury  

oraz na kanale YOUTUBE Ośrodka Kultury

Szczegóły

Date:
21 lutego 2021
Czas:
17:00 - 18:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Centrum Kultury
support: estinet.pl