Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Koncert Gordona Haskella

14 października 2013 | 22:00

Zapraszamy w poniedziałek 14.10.2013 o godz.20.00 do sali widowiskowej na niezwykle klimatyczny koncert Gordona Haskella – muzyka, wokalisty, autora tekstów, członka legendarnej, angielskiej grhttps://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2013/sierpien/zdjecie gordona.jpgupy King Crimson.

 

Wystąpią:

Gordon Haskell – śpiew

Damian Kurasz – gitary

Maciej Kociński – saksofon

Gordon Haskell współpracował z różnymi zespołami – od amerykańskiej grupy League of Gentlemen, poprzez zespół Quotations z Liverpoolu, aż do Les Fleur de Lys. Pod koniec lat 60. Haskell wydał pierwszy solowy album – “Sail In My Boat” (1969).

W 1972 artysta nagrał kolejny solowy album “It Is And It Isn’t”, którego producentem był Arif Mardin. Współpracował także z Cliffem Richardem, Otisem Reddingiem, Timem Hardinem, Alvinem Lee i Van Morrisonem,
W 2001 roku Gordon Haskell powrócił na muzyczną scenę. Singiel “How Wonderful You Are” na dwa dni przed świętami Bożego Narodzenia 2001 roku, dotarł do drugiego miejsca angielskiej listy przebojów, ustępując jedynie duetowi Robbie Williams – Nicole Kidman. Okazał się także jednym z utworów najczęściej granych na prośbę słuchaczy w historii BBC Radio 2.

W kwietniu 2002 roku ukazał się album “Harry’s Bar”, promowany właśnie nagraniem “How Wonderful You Are”.
W maju 2003 roku ukazała się w Polsce kolejna płyta Gordona – “Shadows On The Wall”. Na krążku znalazło się 11 kompozycji, których autorem jest Haskell. Wyjątkiem są utwory “If You Could Read My Mind” (z repertuaru Gordona Lightfoota) i “Roll Away” Robbiego McIntosha).

Natomiast jesienią roku 2004 na rynku pojawił się kolejny krążek w dorobku Gordona Haskella – “The Lady Wants To Know”. W Wielkiej Brytanii album miał premierę 23 sierpnia, natomiast w Europie, na początku września.

Bilety w cenie:

70 zł – rzędy od I do IX

60 zł rzędy od X i rzędy boczne

rezerwuj on-line

Kino Centrum Kultury
ul. Spółdzielcza 9

22 734 79 44 kino@centrumkultury.eu

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2012/Wrzesien/MECENASI.jpg

Szczegóły

Date:
14 października 2013
Czas:
22:00
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl