Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Koncert gongów i wspólna joga

8 marca 2014 | 17:00 - 18:20

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2014/luty/joga.jpg

Serdecznie zapraszamy Panie na wyjątkowy koncert relaksacyjny gongów i mis oraz zajęcia hathajogi do Centrum Kultury 8. marca o godz. 16.00 do sali na I piętrze.

Przygotowanie:
Zapraszamy kilka minut wcześniej weź koniecznie koc, matę lub karimatę, strój na zmianę lub przyjdź przebrana. Proponujemy nie spożywać posiłku 1,5 h przed zajęciami.
Zajęcia rozpoczniemy sesją asan – podstawowych pozycji hathajogi połączonych z praktyką właściwego oddechu. Pod koniec sesji zanurzymy się na dłuższy czas w kąpieli w gongach i misach.

Po co to robimy i dla kogo są te zajęcia?
Zapraszamy osoby, które słyszały coś o hathajodze, które chcą dowiedzieć się więcej na jej temat. Zapraszamy wszystkich, którzy mają ochotę poznać ten system pracy z ciałem i umysłem oraz posłuchać i zatopić się spokoju najpiękniejszych i najstarszych instrumentów świata.
Naszą misją jest powrót do natury życia w zgodzie ze sobą i światem.
Pracujemy po to, aby dotrzeć do każdej części naszego ciała, które wymaga uwagi i zrównoważonej pracy. Praktyka nie jest statyczna, tu się nie siedzi! Sesja asan(pozycji) jest płynna, żywiołowa. Pracujemy z oddechem, pracujemy nad wzmocnieniem, oczyszczeniem i pobudzeniem. Docieramy tam gdzie są przykurcze i problemy zdrowotne. Używamy mięśni dna miednicy, poprawiamy koncentracje i uwagę, stosujemy odpowiednie punkty skupienia wzroku, dzięki czemu nasze oczy widzą jaśniej;). Gongi są wyjątkowymi instrumentami, które używane były już w epoce brązu między 4000 a 3000 r. p.n.e. Dźwięki które wydają są dźwiękami nie tylko słyszalnymi ale i odczuwalnymi kinestetycznie. Kompletne brzmienie gongu to najczystszy rezonans wszechobejmujący całe ciało, które zyskuje własności nadprzewodzące i nadregeneracyjne a napięcie jako czynnik chorobowy przestaje istnieć.

Podróż w dźwięku jest skuteczną metodą relaksacji i może ułatwić m.in.:
– osiągnięcie uczucia spokoju, ogromnej ciszy, równowagi i lekkości, przywrócenie naturalnych punktów podporu w ciele, osadzenie w sobie, powrót do swojej natury, wzmocnienie zasobów drzemiących w naszym ciele,
– rozpoznanie i zniwelowanie negatywnych, dokuczliwych myśli, polepszenie samopoczucia, przypływ sił witalnych, jasność umysłu, rozluźnienie itp.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE Ola Adamczyk, Łukasz Przywóski

www.artiajoga.pl
tel. + 48 664 123 861

Szczegóły

Date:
8 marca 2014
Czas:
17:00 - 18:20
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl