Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Koncert dla Marka

1 lutego 2012 | 01:00 - 2 lutego 2012 | 00:59

01.02.2012 godz.19.30 – koncert jazzowy w 3 CLUB w rocznicę śmierci Marka Cabanowskiego
 W koncercie udział wezmą:

Robert Majewski- trębacz jazzowy, kompozytor i aranżer. W ciągu trwającej blisko 30 lat działalności scenicznej występował z niemal wszystkimi  gwiazdami polskiego jazzu, jak również z artystami światowego formatu takimi jak: N.H.O.Pedersen, Clark Terry, Nicolas Payton, Roy Hargrove, Palle Danielsson, Gary Bartz, Mino Cinelu, Peter Herbolzhaimer, Django Bates, Nils Landgren, Bobo Stenson, Joey Baron, Billy Hart.Robert Majewski kontynuuje muzyczną tradycję rodzinną i dlatego też po śmierci ojca, Henryka Majewskiego, grał w założonym przez ojca zespole Old Timers. Ponadto prowadzi klasę trąbki na Wydziale Jazzu i Policealnym Studium Jazzowym im. Henryka Majewskiego, działającym przy Szkole Muzycznej przy ul. Bednarskiej w Warszawie. Jest również wykładowcą w Instytucie Jazzu w P.W.S.Z. w Nysie. Od wielu lat swoją wiedzę i kunszt gry na trąbce prezentuje podczas warsztatów jazzowych m.in. w Chodzieży, Puławach, Brzoz owie czy Lesznie.
Michał Miśkiewicz – w wieku lat 13 rozpoczął naukę gry na perkusji. Trzy lata później zadebiutował na scenie jazzowej w kwartecie legendy polskiego jazzu – Jana „Ptaszyna”Wróblewskiego; z nim nagrał swoją pierwszą płytę. W ciągu niespełna kilku lat występował już z niemal całą czołówką polskiego jazzu nagrywając przeszło 20 płyt; warto wspomnieć takie postaci jak: Tomasz Szukalski, Henryk Miśkiewicz, Leszek Możdżer, Wojciech Karolak, Robert i Wojtek Majewscy, Janusz Muniak, Michał Urbaniak, Piotr Wojtasik, Zbigniew Namysłowski.
 Sławomir Kurkiewicz – kontrabasista, wraz z Marcinem Wasilewskim i Michałem Miśkiewiczem współtworzy Simple Acoustic Trio. Marcin Wasilewski i Sławomir Kurkiewicz zaczynali grać razem w 1990 r. jako piętnastoletni uczniowie Szkoły Muzycznej II Stopnia w Koszalinie. Trio w pierwszym składzie wystartowało rok później. W 1993 r. dołączył perkusista Michał Miśkiewicz i od tego momentu skład pozostał niezmieniony. Członkowie Simple Acoustic Trio współpracują z Tomaszem Stańko, występując z nim i nagrywając jako Tomasz Stańko Quartet. Stańko wyraził się o Kurkiewiczu, że na basie jest stabilny jak mało kto.
 Wojciech Majewski to muzyk wszechstronnie wykształcony. W roku 1999 ukończył warszawską Akademię Muzyczną im F. Chopina w klasie  fortepianu. Występował z wieloma znakomitymi muzykami jazzowymi jak : Jan Ptaszyn Wróblewski, Zbigniew Namysłowski, Tomasz Szukalski, Joe La Barbera, Henryk Miśkiewicz, Palle Danielsson i inni. Dokonał wielu nagrań radiowych, telewizyjnych i płytowych. Wziął udział jako pianista i aranżer w nagraniu płyty ” Komeda ” z kwintetem Roberta Majewskiego. Album został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez krytykę jak i publiczność. Koncertował w wielu krajach m. in w Danii, Niemczech, Izraelu, USA, Francji. Brał udział w prestiżowych festiwalach jazzowych m.in. Jazz Jamboree w Warszawie, Jazz Open w Stattgarcie.
 CENA BILETÓW – 25 zł
w dniu koncertu – 30 zł
Kino Centrum Kultury
ul. Spółdzielcza 9
22 734 79 44 kino@centrumkultury.eu

Szczegóły

Początek
1 lutego 2012 | 01:00
Koniec:
2 lutego 2012 | 00:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl