Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Koncert chórów w kościele przy ul.Piaskowej

14 lipca 2012 | 21:00

Serdecznie zapraszamy na występ Młodzieżowego Chóru z Weiz -Jugendchor Weiz oraz Grodziskiego Chóru Bogorya, który odbędzie się w sobotę 14.07.2012 o godz.19.00 w kościele p.w.  Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ul. Piaskowej 21

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2012/Lipiec/weiz.JPG

Jugendchor Weiz (Chór Młodzieżowy Miasta Weiz) został założony we wrześniu 2003 r. równolegle z Kinderchor Weiz (Chórem Dziecięcym Miasta Weiz), z inicjatywy Richarda Sommersgutera, ówczesnego dyrektora podstawowej szkoły muzycznej w Weiz. Tamtejsze środowisko śpiewacze miało zostać w ten sposób wzmocnione poprzez kształtowanie przyszłych chórzystów. Kierownikiem artystycznym obu zespołów został Johannes Steinwender. Dr Steinwender jest wykładowcą w instytucie kompozycji, teorii muzyki, historii muzyki i dyrygowania na Uniwersytecie Sztuk w Grazu.
 https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2012/Lipiec/wizibogoria.JPG

Obecnie chór składa się z 22 członków w wieku od 14 do 25 lat, którzy spotykają się na próbach raz w tygodniu. Wszystkie dotychczasowe występy Chóru Młodzieżowego Miasta Weiz wzbudziły niekłamany zachwyt publiczności. Na repertuar Chóru składają się utwory należące do klasyki muzyki chóralnej jak też kompozycje współczesne. W programie znajdują się także liczne utwory pop oraz standardy jazzowe a cappella i z towarzyszeniem instrumentów. Pierwszy wspólny koncert Jugendchor Weiz i Grodziskiego Chóru Bogorya miał miejsce 11 lipca 2011 r. w Sali Europejskiej w Weiz.

Wróć

Szczegóły

Date:
14 lipca 2012
Czas:
21:00
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl