Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Koncert Bardowie Zachodniego Mazowsza 2

10 września 2018 | 02:00 - 11 września 2018 | 01:59

Serdecznie zapraszamy na koncert p.t. “Bardowie Zachodniego Mazowsza 2”, który odbędzie się w poniedziałek 10.09.2018r o godz.19.00 na scenie klubowej w “Babim Lecie”

Bardowie Zachodniego https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2018/Lipiec/nasza paczka.jpgMazowsza to też NASZA PACZKA – grupa  utworzona przez byłych muzyków zespołów Antoniego Kani i Tomasza Szweda: Mariusza Gabrycha i Witolda Żuka.  Jak sami mówią o sobie: “gramy przede wszystkim własne kompozycje oraz nieliczne covery z własnymi tekstami, utrzymane w stylach:  country, country rock, bluegrass, ballada i folk”.  Grupa kojarzona jest z takimi piosenkami jak: “Córka grabarza”, “Koń by się uśmiał”, “30 godzin”, czy “Wszyscy harcerze to jedna rodzina”, do których słowa i muzykę napisał lider grupy Mariusz Gabrych. 

NASZA PACZKA spotyka się i gra w następującym składzie:
Adam Anusiewicz – gitara, śpiew,
Mariusz Gabrych – śpiew, instrumenty klawiszowe, gitara,
Sławomir Modzelewski – perkusja, śpiew,
Robert Pawłowski – gitara / Bogdan Roszczyk – gitara, śpiew,
Witold Żuk – gitara basowa, harmonijka ustna, ukulele, śpiew,
Lechosław Strug-Kwiatkowski – muzykujący  menager  grupy.

Piosenki z CD z 2018 r. pt. “Nasza Paczka”, można było wysłuchać w audycji Radia Bogoria pt. Bardowie Zachodniego Mazowsza w maju 2018 r.  

Jacek Rudnicki  – prof.dr hab.n.med., grodziszczanin , absolwent  LO  im. Leonida Teligi , Szkoły https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2018/Lipiec/Jacek Rudnicki.jpgMuzycznej im. Tadeusza Bairda w Grodzisku Mazowieckim, oraz Wojskowej Akademii Medycznej im Gen. Bolesława Szareckiego w Łodzi.  Pediatra i neonatolog.  Kierownik Kliniki Patologii Noworodka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, prof. w Zakładzie Nauk Humanistycznych PUM.  Stypendysta Children Medical Care Program w Los Angeles 1987, Stocholm Institute, Lund 1994, wykładowca  Erasmus Bari  Włochy 2008- 2009. Działalność naukowa dotyczy encefalopatii i monitorowania funkcji mózgu noworodków, edukacji poporodowej „Szkoła Matek i Ojców”, zakażeń szpitalnych w oddziałach noworodkowych, zastosowania komórek macierzystych w neonatologii, relacji nauk medycznych z filozofią i sztuką.  Autor książek „Wszystko co małe jest piękne”, „Melodia przyszłości”, „Dzieci okupowanej Warszawy 1939-1945”, „Lyrics śpiewane avec puentą”, muzyki i tekstów piosenek dla zespołów „Sklep z Ptasimi Piórami”, „Mauritius”, „After Blues” oraz tekstów do muzyki Krzesimira Dębskiego, do filmu V.I.P. w reż. Juliusza Machulskiego.  Laureat Festiwalu Muzyki Studenckiej w Krakowie, kompozytor „Hymnu neonatologów”. Autor rysunków satyrycznych i edukacyjnych dla „Gazety na Pomorzu”, „Dziennika Szczecińskiego” i „Biuletynu Informacyjnego PUM”, Biuletynu Edukacji Poporodowej” oraz kwartalnika „Mayer”. Od 1994r. prowadzi Szkołę Zdrowia w Zamku Książąt Pomorskich, od  pięciu lat przewodniczący Międzynarodowego Konkursu Lekarzy Śpiewających. Autor płyt CD „Płynie czas”, „Bramy Paryża”. Publikuje wywiady, rysunki satyryczne, teksty piosenek oraz opowiadania. Ma długie włosy bo w czasie studiów w WAM było to niemożliwe. Muszkę nosi za przykładem stryja Witolda Karwowskiego żołnierza gen. Andersa, oraz nauczyciela muzyki, kompozytora Feliksa Dzierżanowskiego ale nie zawsze. Muzyk, wokalista, kompozytor, autor tekstów i aranżer.
Odpowiadając na zaproszenie Leszka Strug-Kwiatkowskiego do udziału w koncercie  Bardów  Zachodniego  Mazowsza, napisał:  „Krajobraz Pojezierza Zachodniopomorskiego to lasy, jeziora i wybrzeże Bałtyku. To Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej FAMA, Festiwal Młodych Talentów, Wały Chrobrego, Szkoła Morska, klimat łagodny, ludność mieszana kulturowo z różnych stron. Ja znalazłem się tutaj z Mazowsza, stąd moje serce bije dla Grodziska Mazowieckiego. Kiedy dowiedziałem się, że należę do Bardów Zachodniego Mazowsza poczułem ogromną satysfakcję, bo to tytuł uznaniowy i honorowy.
Cieszę się na spotkanie 10 września br.
Pozdrawiam serdecznie   Jacek Rudnicki”.

bezpłatne zaproszenia do odbioru w kasach kina

Kino Centrum Kultury

ul. Spółdzielcza 9

22 734 79 44 kino@centrumkultury.eu

miejsca na ten koncert są siedzące, nienumerowane zajmowane sukcesywnie przez przychodzące osoby posiadające bilet 

kino@centrumkultury.eu

w sprawie rezerwacji stolików prosimy o kontakt z restauracją 

tel. 22 759 66 97
e-mail: 
kontakt@restauracjababielato.pl

www.restauracjababielato.pl

.

Szczegóły

Początek
10 września 2018 | 02:00
Koniec:
11 września 2018 | 01:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl