Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Kołysanki na wieczny sen

15 lutego 2016 | 01:00 - 16 lutego 2016 | 00:59

 

Kołysanki na wieczny sen

15 lutego, poniedziałek godz. 19.00
Koncert Leny Piękniewskiej z zespołem
Sala widowiskowa Centrum Kultury ul. Spółdzielcza 9 Grodzisk Maz.


Program muzyczny o niezwykłym ładunku emocjonalnym. Zawierający w sobie rytuał – rytuał pożegnania, mający na celu uczczenie żydowskiej historii wtopionej w ulice miast i świątyń́, utulenie w muzyce pamięci o ludziach. „Kołysanki na wieczny sen” to „modlitwa za zmarłych, kołysanie dusz”, to także chęć́ powrotu do czasów, kiedy toczyło się̨ jeszcze normalne życie. Powrót ten jest możliwy za sprawą projekcji archiwalnych fotografii sprzed wojny. Kiedy muzyka płynie, z ko- lejnych zdjęć́ spoglądają̨ kolejne twarze, i dzięki temu „ci dzisiejsi” po raz pierwszy mogą̨ spotkać́ się̨ z tymi „przeszłymi”. Widzimy matki tulące dzieci, zakochanych narzeczonych, święta – całe pokolenia polskich Żydów… Jak mówi fragment jednego z utworów „Ruach”, „za ciemnością̨ zagłady jest światło”.
Lena Piękniewska – absolwentka poznańskiej ASP, laureatka licznych konkursów i przeglądów muzycznych. Jako nastolatka śpiewała w Piwnicy Pod Baranami, występowała z zespołem Raz Dwa Trzy, wspierała wokalistkę̨ jazzową Stacey Kent w ogólnopolskiej trasie koncertowej. Wykonuje jazzowo-akustyczne aranżacje, w których dominuje jej ciepły wokal, chętnie sięga po piosenki o charakterze lirycznym z literackimi tekstami, śpiewa po polsku i hebrajsku.

Zespół: Michał Górczyński (saksofon), Krzysztof Dys (fortepian), Andrzej Święs (kontrabas), Sebastian Frankiewicz (perkusja)

Wstęp wolny.

Koncert odbywa się w ramach Grodziskich Spotkań Wielokulturowych “Sploty”.


Szczegóły

Początek
15 lutego 2016 | 01:00
Koniec:
16 lutego 2016 | 00:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl