Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Klub filmowy dla osób niewidomych i niedowidzących

15 kwietnia 2023 | 11:00 - 13:30

Zapraszamy osoby z dysfunkcją wzroku oraz ich opiekunów na kolejne spotkanie klubu filmowego “Słowem Widziane” dla osób niewidomych i niedowidzących.

Spotykamy się w sobotę, 15 kwietnia o godz. 11.00.

Wyświetlony zostanie film “Kłamstewko”, amerykański komediodramat z 2019 roku w reżyserii Lulu Wang, na podstawie… prawdziwego kłamstwa!
Opowieść o rodzinie, w której wszystkie tajemnice są dozwolone.

Gdy mieszkająca w Nowym Jorku Billi dowiaduje się o chorobie ukochanej babci Nai Nai, w pierwszym odruchu chce wskakiwać do samolotu, żeby się z nią pożegnać. Jednak rodzina Billi decyduje się zataić przed Nai Nai informację o jej stanie zdrowia i postanawia zorganizować rodzinne spotkanie pod pretekstem skleconego naprędce absurdalnie wielkiego, hucznego wesela jednego z kuzynów. Co z tego, że pan młody zna się ze swoją narzeczoną zaledwie od kilku tygodni! Wszystkie tajemnice są dozwolone, a dzięki temu przyjazd całej rodziny, rozsianej po całym świecie, nie wzbudza podejrzeń ukochanej babci.

Obserwując wydarzenia z perspektywy wychowanej w zachodniej kulturze Billi (jako sześciolatka bohaterka przeniosła się z rodzicami do Stanów Zjednoczonych), amerykańscy czy europejscy widzowie mają okazję zrozumieć mentalność Chińczyków wolących przyjąć na siebie ciężar świadomości zbliżającego się końca, niż obarczyć nim umierających bliskich.

Po pokazie zapraszamy do udziału w dyskusji, którą wspólnie poprowadzą Wojciech Zieliński i Kinga Kunicka.

Pokaz jest bezpłatny. Organizowany w ramach projektu “Krajowy zasób cyfrowych filmów z polską audiodeskrypcją dla osób niewidomych”, w związku z tym prosimy o wpisywanie się na listę obecności przed seansem.

Dodatkowych informacji udziela Kinga Kunicka
tel.kom.: +48 538 814 993
e –mail: k.kunicka@centrumkultury.eu

Wszystkich, którzy są zainteresowani wydarzeniami organizowanymi w ramach klubu filmowego “Słowem widziane” zapraszamy do rejestrowania się do naszego klubowego biuletynu informacyjnego.
Formularz znajduje się na stronie: http://www.stowarzyszenie04-o.pl/klub-filmowy/

Szczegóły

Date:
15 kwietnia 2023
Czas:
11:00 - 13:30
Wydarzenie kategoria:
strona www:
https://www.centrumkultury.eu/mediateka/wydarzenie/klub-filmowy-dla-osob-niewidomych-i-niedowidzacych-4/

Organizator

Mediateka
support: estinet.pl