Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Klub filmowy dla osób niewidomych i niedowidzących

13 kwietnia 2024 | 10:45 - 13:00

Serdecznie zapraszamy osoby niewidome i niedowidzące wraz z opiekunami na kolejne spotkanie Klubu Filmowego Słowem Widziane.

Spotykamy się w sobotę, 13 kwietnia o godz. 10.45 w Mediatece przy ul. 3 Maja 57.

Wyświetlony zostanie film pt. “Pan od muzyki”, francuski dramat filmowy z 2004 roku w reżyserii Christophe’a Barratiera.

Akcja filmu rozpoczyna się, gdy Pierre Morhange, słynny dyrygent, dowiaduje się o śmierci swojej matki. Jedzie do miasta, gdzie ma się odbyć pogrzeb. Wieczorem, po ceremonii, odwiedza go Pépinot, kolega z dzieciństwa i przynosi dziennik, prowadzony przez ich nauczyciela, Clémenta Mathieu.

Od tego momentu akcja filmu przenosi się do 1949 roku. Do szkoły dla trudnych dzieci Fond de l’Étang przybywa były dyrygent, Clément Mathieu. Dyrektor ośrodka, p. Rachin, jest człowiekiem okrutnym, pozbawionym litości dla chłopców. Jego naczelną zasadą jest hasło „Akcja, reakcja!”, zgodnie z którym każde przewinienie jest natychmiastowo i bezlitośnie karane. Nowy nauczyciel, któremu nie podoba się takie traktowanie dzieci, postanawia zainteresować swoich uczniów muzyką i zakłada chór. U jednego z uczniów – poznanego na początku Pierre’a Morhange – odkrywa wybitny talent muzyczny. To właśnie dzięki „panu od muzyki”, który przekonuje matkę Pierre’a, by wysłała go do konserwatorium, chłopiec otrzymuje wykształcenie muzyczne i zostaje dyrygentem.

Czas trwania filmu: 1 godz. 35 min.

Po pokazie zapraszamy do udziału w dyskusji, którą wspólnie poprowadzą Wojciech Zieliński i Kinga Kunicka.

Pokaz jest bezpłatny. Organizowany w ramach projektu “Krajowy zasób cyfrowych filmów z polską audiodeskrypcją dla osób niewidomych” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowy fundusz celowy, w związku z tym prosimy o wpisywanie się na listę obecności przed seansem.

Dodatkowych informacji udziela
Kinga Kunicka
tel.kom.: +48 538 814 993
e –mail: k.kunicka@centrumkultury.eu

Wszystkich, którzy są zainteresowani wydarzeniami organizowanymi w ramach klubu filmowego “Słowem widziane” zapraszamy do rejestrowania się do naszego klubowego biuletynu informacyjnego. Na podany adres e-mail prześlemy informacje o wydarzeniach organizowanych w ramach działalności klubu. Nie ominie Was wówczas żadna informacja o filmach lub spektaklach teatralnych z audiodeskrypcją, które będą wyświetlane w ramach spotkań klubowych.
Zapraszamy do rejestracji i uczestnictwa w kolejnych spotkaniach klubu filmowego.
Formularz znajduje się na stronie: http://www.stowarzyszenie04-o.pl/klub-filmowy/

Szczegóły

Date:
13 kwietnia 2024
Czas:
10:45 - 13:00
Wydarzenie kategoria:
strona www:
https://www.centrumkultury.eu/mediateka/wydarzenie/klub-filmowy-dla-osob-niewidomych-i-niedowidzacych-12/

Organizator

Mediateka
support: estinet.pl