Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Klasyka w Parku -„Wasowski z górnej półki”

7 lipca 2019 | 02:00 - 8 lipca 2019 | 01:59

Zapraszamy na pierwszy w tym roku koncert w ramach cyklu Klasyka w Parku, 07.07.2019r o g.16.00 w Parku Skarbków koncert p.t.  „Wasowski z górnej półki”https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2019/Czerwiec/piotr.jpg

Jest to propozycja dla miłośników talentu Jerzego Wasowskiego oraz dla wszystkich ceniących piękno polskiej piosenki. Składa się z czternastu zapomnianych lub mało znanych kompozycji Mistrza i jednego utworu, którego autorem słów był Jerzy Wasowski. Całość aranżacji jest utrzymana w stylistyce i harmonii jazzowej, czyli zgodna z pierwotnym zamysłem kompozytorskim. Co ciekawe, znaczna część tekstów piosenek nie jest autorstwa Jeremiego Przybory, z którym Jerzy Wasowski jest automatycznie kojarzony.

Wartością projektu samą w sobie jest popularyzacja najwyższej klasy muzyki rozrywkowej. Panuje słuszna opinia, że gdyby Wasowski urodził się w Stanach Zjednoczonych, byłby na świecie rozpoznawalny na równi z Gershwinem. Poszukiwanie i prezentacja wciąż nie do końca poznanej twórczości Mistrza jest obowiązkiem kolejnych muzycznych pokoleń Polaków, w tym tych najmłodszych.
Pomysłodawcą  i „twarzą”  projektu jest Piotr Zubek, który dobrał utwory przy nieocenionym wsparciu Moniki i Grzegorza Wasowskich. Za wszystkie aranżacje odpowiada „Robert de Niro polskiego jazzu” –  Bogdan Hołownia.

Podczas koncertu wystąpią:

Piotr Zubek – wokal

Bogdan Hołownia – fortepian

Wiesław Wysocki – saksofon, klarnet, flet

Michał Jaros – kontrabas

Wstęp wolny!

Szczegóły

Początek
7 lipca 2019 | 02:00
Koniec:
8 lipca 2019 | 01:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl