Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Klasyka w Parku – recital gitarowy

16 lipca 2017 | 02:00 - 17 lipca 2017 | 01:59

Zapraszamy na kolejny koncert w Parku Skarbków w ramach “Klasyki w Parku” tym razem 16.07.2017 o godz. 16.00 wystąpi przed nami Michał Szuba z recitalem gitarowym

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2017/Czerwiec/michal.jpgMichał Szuba (Miguel Moon) pochodzi z Brzozowa, jest synem perkusisty i wieloletniego dyrektora Brzozowskiego Domu Kultury – Wojciecha Szuby. Jego przygoda z muzyką zaczęła się, gdy jako 8-latek, za sprawą starszego brata trafił na koncert rzeszowskiego zespołu MANITOU, który zainspirował go wirtuozerską grą na gitarze, założyciela i lidera zespołu – Andrzeja Paśkiewicza. W 2014 roku podczas autorskiego koncertu w Studio Polskiego Radia Rzeszów, Michał wystąpił ramię w ramię z własnym mistrzem gry na gitarze, spełniając wielkie marzenie z dzieciństwa.

Wśród nazwisk wielkich artystów niosących inspirację dla twórczości Miguela Moon znajdują się: Paco de Lucia, Vicente Amigo, Pat Metheny, Bobby McFerrin, Richard Bona, Miguel Czachowski, Loreena McKennitt, Leszek Możdżer, Damien Rice czy wspomniany już zespół Manitou…

Oprócz gitary, pasją Michała jest również gra na wielu instrumentach etnicznych, m. in.: sopiłce, whistle, quenie, okarynie i różnych piszczałkach. Ponad to, rozwija swoją muzyczną pasję grając na banjo u boku taty perkusisty w zespole jazzu tradycyjnego IWO DIXIE JAZZ BAND.
O Michale zrobiło się głośno m. in. za sprawą VII edycji programu MAM TALENT, gdzie zachwycił miliony Polaków swoim „polskim Flamenco”.

Tym, którzy podążają za dźwiękami jego twórczości, Michał zostawia pewien przekaz:
” Żyj tak jak marzysz, a muzyka twoja będzie – owocem tego, jak żyjesz”

Szczegóły

Początek
16 lipca 2017 | 02:00
Koniec:
17 lipca 2017 | 01:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl