Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Klasyka w Parku – recital fortepianowy Marka Brachy

7 sierpnia 2022 | 16:00 - 17:00

7 sierpnia o godz.16.00 w ramach Klasyki w Parku zapraszamy Państwa na recital fortepianowy w wykonaniu znakomitego pianisty!

Marek Bracha – wszechstronny pianista wykształcony w Warszawie i Londynie. Aktywnie koncertuje z repertuarem muzyki klasycznej, który wykonuje na instrumentach współczesnych oraz tych z epoki.

Pianista współpracuje także z polskimi kompozytorami poszerzając repertuar o nowe pozycje solowe, kameralne oraz z towarzyszeniem orkiestr. Ma w dorobku prawykonania utworów I Zalewskiego, D. Przybylskiego, J. Bruzdowicz. M. Majkusiaka.

Koncertuje na fortepianach historycznych, jak również prowadzi wykłady i warsztaty przybliżające problemy wykonawstwa historycznego (m. in. Akademia Fortepianów Historycznych w Lusławicach w 2017 roku). Swoimi koncertami na całym świecie (m. in. Chiny, Japonia, Włochy, Niemcy, Francja, USA, Wenezuela, Chile) popularyzuje muzykę polską. Jako solista współpracuje z takimi dyrygentami jak Jerzy Maksymiuk, José Maria Florêncio, Alun Francis czy Jacek Kaspszyk.

Jako kameralista występuje z Tobiasem Kochem, Marcinem Maseckim, Maciejem Frąckiewiczem oraz zespołami Atom String Quartet, Royal String Quartet i Meccore String Quartet.Artysta jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie studiował pod kierunkiem Teresy Manasterskiej, Joanny Ławrynowicz i Alicji Palety – Bugaj.

Pianista ukończył również z wyróżnieniem studia Masters of Music w Royal College of Music w Londynie w klasie Kevina Kennera oraz studia podyplomowe na fortepianie u Vanessy Latarche i na instrumentach historycznych u Geoffrey’a Goviera.

Do dokonań fonograficznych pianisty należy wydana przez NIFC solowa płyta z utworami Fryderyka Chopina, oraz nagrana dla wytwórni CD Accord płyta “Modern Soul”, na której Marek Bracha towarzyszy skrzypaczce Agacie Szymczewskiej. Płyta otrzymała nagrodę „Supersonic” magazynu Pizzicato.

 

 

podczas niedzielnego koncertu usłyszymy:

  1. Chopin

Walc As-dur op. 34 nr 1

Mazurek As-dur op. 17 nr 3

Mazurek cis-moll op. 6 nr 2

Lento con gran esspressione cis-moll

Nokturn Des-dur op. 27 nr 2

Walc cis-moll op. 64 nr 2

Preludium Des-dur op. 28 nr 15

Faniatisie-Impromptu cis-moll op. 66

Park Skarbków w Grodzisku Mazowieckim ul. 3 Maja/Okulickiego
w razie deszczu koncert odbędzie się w Mediatece

Szczegóły

Date:
7 sierpnia 2022
Czas:
16:00 - 17:00
:
,

Miejsce

Centrum Kultury
support: estinet.pl