Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Klasyka w Parku – “Pod dachami Paryża”

26 sierpnia 2018 | 02:00 - 27 sierpnia 2018 | 01:59

Zapraszamy na ostatni w tym roku koncert w ramach “Klasyka w Parku” 26.08.2018r o godz.16.00 za sprawą Agnieszki Grochowicz przeniesiemy się do Paryża.

Ten koncert odbędzie się w Willi Niespodzianka przy ul. Kościuszki a to wszystko ze względu na przygotowania do Święta Miasta i na rewię Teatru Muzycznego w Łodzi, na którą zapraszamy o godz.18.00 do Parku Skarbków.

POD NIEBEM PARYŻA https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2018/Czerwiec/aga.jpg
Koncert Piosenki Francuskiej

Piosenki z repertuaru Edith Piaf, Dalidy, Yvesa Montanda, Juliette Greco, Georgesa Brassensa, Patricii Kaas w tłumaczeniach Wojciecha Młynarskiego, Andrzeja Ozgi, Filipa Łobodzińskiego, Agnieszki Grochowicz w wykonaniu  Agnieszki Grochowicz przy akompaniamencie Jarosława Olszewskiego (piano).
Słynne utwory takie jak “Milord”, “La vie en rose”, “Pod niebem Paryża”, “Amsterdam”, “Nie opuszczaj mnie” i inne.
Melodyjne, liryczne, romantyczne,dramatyczne, “z pazurem”,zabawne.

Słyszałem recital Agnieszki Grochowicz i uważam, że jest to jedna z najlepszych wokalistek w Polsce; wszechstronnie muzykalna i znakomicie interpretująca śpiewany tekst.Jej występ jest niezapomnianą kreacją artystyczną. Gorąco polecam – ZYGMUNT KONIECZNY*.” *(wybitny polski kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, współpracownik m.in  Andrzeja Wajdy, Jana Jakuba Kolskiego, Konrada Swinarskiego, jeden z głównych kompozytorów Agnieszki Osieckiej, jeden z głównych twórców kultowej Piwnicy pod Baranami w Krakowie)

Agnieszka Grochowicz – wokalistka, autorka tekstów współpracująca z czołówką kompozytorów piosenki (Zygmunt Konieczny, Andrzej Zarycki, Ewa Kornecka, Janusz Grzywacz,Jerzy Derfel, Mirek Czyżykiewicz, Hadrian Tabęcki).
Uczestniczka prestiżowych miejskich imprez kulturalnych w Krakowie takich jak Noc Jazzu, Noc Poezji. Współpracuje z  Piwnicą pod Baranami i krakowskim Teatrem Loch Camelot. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie gdzie uczyli ją m.in Anna Polony, Agnieszka Mandat, Krzysztof Globisz i Jerzy Stuhr.
Koncertuje na licznych scenach w całej Polsce (m.in Piwnica pod Baranami, Radio Kraków, Teatr Loch Camelot, toruński Dwór Artusa, Filharmonia Opolska, krakowski Teatr  im. JSłowackiego, Teatr Muzyczny w Toruniu, Muzyczna Owczarnia, Teatr Mały w Tychach, Prom Kultury w Warszawie, Centrum Kultury Łowicka, Jeleniogórskie Centrum Kultury, Kieleckie Centrum Kultury i wiele innych.
Wielokrotnie brała udział w wielu audycjach radiowych m.in w Trójce, Radio Kraków, Radio PIK i in.
Laureatka licznych festiwali piosenki artystycznej oraz Stypendium Twórczego Prezydenta Miasta Krakowa.

WSTEP WOLNY!!!

Szczegóły

Początek
26 sierpnia 2018 | 02:00
Koniec:
27 sierpnia 2018 | 01:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl