Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Klasyka w Parku – „ Perły salonów Polski XIX wieku”

14 lipca 2019 | 02:00 - 15 lipca 2019 | 01:59

Zapraszamy w niedzielę 14.07.2019r o g.16.00 do Parku Skarbkó na koncert p.t.„ Perły salonów Polski XIX wieku”

Teresa KABAN – fortepian https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2019/Czerwiec/teresa.jpg

Jest koncertującą pianistką, absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu  Prof. L.Stefańskiego. Studia pianistyczne doskonaliła pod kierunkiem Prof. R.Baksta (Konserwatorium w Manchester),  W.Mierżanowa i T. Nikołajewej  (Konserwatorium w Moskwie) a także Prof. F.Raucha (Akademia Muzyczna w Pradze).

Jako solistka koncertowała na wielu liczących się estradach w Polsce a także w 40 krajach Europy, Ameryki (Północnej i Południowej) oraz na Bliskim i Dalekim Wschodzie. Szczególnie często koncertuje w Wielkiej Brytanii gdzie wielokrotnie występowała m.in. w tak znakomitych londyńskich salach jak: St.Martin-in-the-Fields, Wigmore Hall, Purcel Room, Barbican Centre, Purcell Room, St.John Smith Square, a także w Bing Theatre (Los Angeles), Carnegie Hall i Lincoln Centre  (New York), Salle de Gaveaux (Paris)…
Brała też udział w wielu krajowych i międzynarodowych Festiwalach Muzycznych, (Festiwal Muzyczny w Łańcucie, Festiwal Mozartowski w Warszawie, Koday Festival w Kecskemet, Międzynar. Festiwal w Rovinij  i w Osorze (Chorwacja) Chopin Festival w Miami (USA), Międzynarod. Festiwal Muzyki w Korei, Festiwal Wirtuozów  we Lwowie,  Międzynarodowy Festiwal w Douai, …). uzyskując wysokie oceny recenzentów i muzyków.
Jako solistka występowała z orkiestrami symfonicznymi w Polsce a także  min. w Czechach, Chorwacji, Niemczech,  Słowacji , Hiszpanii, Francji,  Włoszech, na Ukrainie… Nagrała kilkadziesiąt godzin muzyki dla Polskiego Radia w Warszawie a także dla radia włoskiego, niemieckiego, angielskiego, amerykańskiego, koreańskiego, chorwackiego, słowackiego, austriackiego, czeskiego, BBC w Londynie i innych.Jej recitale wielokrotnie transmitowane były “na żywo” przez Polskie radio i Telewizję.  Jako pianistka nagrała także wiele programów muzycznych dla Telewizji Polskiej.
Posiada liczne nagrania płytowe m.in.:   „F.CHOPIN”  * „I.ALBENIZ – Suita hiszpańska op. 47” * „Relaxing Latin Classics” * „POLISH FAVOURITES”   * „W.A. MOZART  –  6  Sonat  KV 10 – 15”  *  „Solo and in duo”   * „Cantabile and Presto” *  „Taste of Poland”  * „F.Mendelssohn –  Koncert d-moll  (podwójny)    * „Souvenir from France”

Prowadziła też mistrzowskie kursy interpretacji muzycznej m.in.:  w Miami i Los Angeles (USA)  a także w Conservatory of Music w Londynie, w Reykiavik’u, w Catanii (Sycylia),  w Presovie (Słowacja), Osnabruck’u (Niemcy),  w Bergen (Norwegia)  i inn.
Wielokrotnie brała też udział w pracach jury międzynarodowych konkursów pianistycznych m.in. w Neapolu i Agropoli  w Włoszech

W latach 1991-1995 była dyrektorem artystycznym Międzynarodowych Festiwali Muzyki w Sandomierzu a od 1994r.  jest współautorem oraz dyrektorem artystycznym i organizacyjnym (wspólnie z Henrykiem Błażejem) corocznych Międzynarodowych Festiwali Muzyki Odnalezionej  w Tarnowie.

W 2016 r. otrzymała nagrodę Honorową Miasta Tarnowa za całokształt pracy artystycznej oraz została odznaczona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.
 

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2019/Czerwiec/bla.jpgHenryk BŁAŻEJ – flet
Jest koncertującym flecistą, absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fletu Prof. W.Chudziaka. Grę na flecie doskonalił pod kier.  J.P.Rampal’a   i J. Galway’a.
Koncertuje jako solista i kameralista na wszystkich niemal estradach Polski a także w 40 krajach Europy, Ameryki (Północnej i Południowej) oraz na Bliskim i Dalekim Wschodzie, występując m.in. w tak znanych salach koncertowych jak :  Wigmore Hall, St.Martin-in-the-Fields, Barbican Centre, Purcell Room, St.John Smith Square, Bing Theatre (Los Angeles), Carnegie Hall i Lincoln Centre  (New York), Salle de Gaveaux (Paris)… Jako solistka występował z orkiestrami symfonicznymi w Polsce a także  min. w Czechach, Chorwacji, Niemczech,  Słowacji, Hiszpanii, Francji,  Włoszech, na Ukrainie…

Brał udział w licznych krajowych i międzynarodowych festiwalach muzycznych  (Międzynarodowy Festiwal Muzyki w Łańcucie, Festiwal Mozartowski w Warszawie, Koday Festiwal w Kecskemet (Węgry), Chopin Festiwal w Miami na Florydzie, Międzynarod, Festiwal Muzyki w Korei, Festiwal Wirtuozów we Lwowie,  Międzynarodowy Festiwal w Douai…), uzyskując wysokie oceny recenzentów i muzyków.
Nagrał  kilkadziesiąt godzin muzyki dla Polskiego Radia w Warszawie a także dla radia włoskiego, niemieckiego, angielskiego, amerykańskiego, koreańskiego, chorwackiego, słowackiego, austriackiego, czeskiego, BBC w Londynie i innych. Jego recitale wielokrotnie transmitowane były “na żywo” przez Polskie radio i Telewizję.  Jako solista i kameralista nagrał także wiele programów muzycznych dla Telewizji Polskiej.

Posiada liczne nagrania płytowe,  ostatnie :   W.A.Mozart –  6 Sonat KV 10 -15,  *  „Polish favourites”  (utwory kompozytorów polskich XIX i XX w),  *  „F.Mendelssohn – Koncert podwójny d-moll”  *     „Solo and in duo”   * „Cantabile and Presto”   *  „Taste of Poland”   *  „Souvenir from France” https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2019/Czerwiec/tb.jpg

Prowadził też mistrzowskie kursy interpretacji muzycznej m.in. : w Miami  i  Los Angeles (USA)  a  także w Conservatory of Music w Londynie, w Catanii (Sycylia),  w Presovie (Słowacja),  w Osnabuck’u (Niemcy),  w Bergen (Norwegia)  i innych.
Wielokrotnie brał też udział w pracach jury międzynarodowych konkursów muzycznych m.in. w Neapolu, Povoletto, Agropoli…

W latach 1991-1995 był dyrektorem artystycznym Międzynarodowych Festiwali Muzyki w Sandomierzu a od 1994r jest współautorem  i dyrektorem artystycznym i organizacyjnym (wspólnie z Teresą Kaban) corocznych Międzynarodowych Festiwali Muzyki Odnalezionej w Tarnowie.

W 2016 r. otrzymał nagrodę Honorową Miasta Tarnowa za całokształt pracy artystycznej oraz został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

W części pierwszej – F. Chopin na fort solo ( j/w) + F. Liszta – Rapsodia węgierska na fort solo
W części drugiej  na flet i fortepian w duecie  : A. Dvorak ( słynna Sonatina nawiązująca do Symfonii „Z Nowego Swiata”)  + H.Wieniawskiego – Kujawiak i Obertas  zaaranżowany przez nas na specjalną prośbę prawnuka H. Wieniawskiego- Robina Patteson – Knight’a, którego poznaliśmy w Londynie. Utwory te wykonaliśmy na festiwalu muzycznym w Anglii zorganizowanym przez niego – z okazji ślubu  pra prawnuczki kompozytora.
I.F. Dobrzyńskiego (przyjaciela  F. Chopina z Konserwatorium w Warszawie)  – Introdukcja i Polonez
G. Kątskiego – wariacje nt „Pije Kuba do Jakuba”
S. Moniuszki – „Prząśniczka”

W razie deszczu koncert odbędzie się w Mediatece

Szczegóły

Początek
14 lipca 2019 | 02:00
Koniec:
15 lipca 2019 | 01:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl