Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Klasyka w Parku – „Osiecka – Orientalnie”

10 lipca 2022 | 16:00 - 17:00

                                                                                                                                                KLASYKA W PARKU 10 lipca godz.16.00 koncert „Osiecka – Orientalnie”

 

„OsieckaOrientalnie” – koncert w wykonaniu zespołu „Sentido” w składzie: Edyta Krzemień – wokal, Sebastian Wypych – kontrabas, Arad Emamgholi – daf, tombak, wokal, Piotr Kopietz – akordeon, aranżacje, kierownictwo artystyczne.

Agnieszka Osiecka to postać kultowa, której bogata twórczość literacka i artystyczna na stałe wpisały się do kanonu polskiej kultury. Osiecka była kobietą niezwykle wszechstronną, jednak to teksty piosenek jej autorstwa obdarzone zostały szczególną estymą, zapewniając nieśmiertelność jej wyjątkowej postaci. Piosenki te do dziś cieszą się niegasnącą popularnością, budzą zachwyt i wzruszają do łez – zarówno wykonawców jak i słuchaczy. Zespół “Sentido” w swoim wyjątkowym projekcie muzycznym „Osiecka – Orientalnie” sięga do tej niezwykłej twórczości, czerpiąc z niej to co najlepsze i dzieląc się swoją wrażliwością, odczytuje ją na nowo. Dzięki wykorzystaniu dźwięków koncertowego akordeonu, intrygującego brzmienia wokalu i bliskowschodnich instrumentów perkusyjnych, Artyści zespołu “Sentido” ubierają znane oraz lubiane utwory w orientalny płaszcz muzyczny, nadając im nietuzinkowy styl, świeżą jakość i nową duszę.

W programie m.in.: „Niech żyje bal”, „Nie żałuję”, „Miasteczko cud”, „Wariatka tańczy”, „Komu weselne dzieci”, „Ucisz serce”, „Kiedy mnie już nie będzie”.  

Edyta Krzemień – ukończyła z wyróżnieniem Wydział Wokalno – Aktorski Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W 2008 roku zadebiutowała rolą Christine w musicalu „Upiór w Operze” w Teatrze Muzycznym Roma. W kolejnych latach, na wielu scenach teatralnych zagrała główne lub jedne z głównych ról m.in. w takich musicalach jak: Les Miserables, Tarzan, Sweeney Todd, Ghost, Jekyll and Hyde, Sister Act, Miss Saigon, Piloci.

Koncertuje z repertuarem musicalowym i filmowymi. Jest ponadto zafascynowana szeroko pojętą muzyką Orientu. Współpracuje m.in. z Wrocławskim Teatrem Pieśni Kozła, a także ze Zbigniewem Preisnerem, z którym nagrała utwory na płytę „W poszukiwaniu dróg”. Pod batutą kompozytora i z jego utworami wystąpiła w megaron Concert Hall w Atenach, oraz na festiwalu „Klara Music Festival” w Brukseli a także „Haifa Film Festival” gdzie wykonywała utwory z filmów Krzysztofa Kieślowskiego. Zaśpiewała ponadto w spektaklu Z. Preisnera i E. Lipskiej „2016 Dokąd ?” w NFM we Wrocławiu, na 29 Gali wręczenia Europejskich Nagród Filmowych, na koncercie z Tauron Arena z okazji 40-lecia pracy artystycznej Zbigniewa Preisnera, a także w Instituto Cultural de Leon w ramach XXIV Festiwalu “Internacional de Arte Contemporáneo” (Meksyk 2021). Współpracuje ponadto z Emirackim kompozytorem Ihabem Darwishem. Nagrała partię solową do utworu kompozytora na otwarciu pokazów największej na świecie fontanny „The Palm Fountain” w Dubaju. Śpiewa również na jego najnowszej płycie „Hekayat – Symphonic Tales”.

Od 2015 r. figuruje w bazie wokalistów „Cirque du Soleil”, a w 2020 roku otrzymała angaż w nowej produkcji CDS „Under The Same Sky”, którego premierę planowano na 2022 rok. Dubbinguje. Jest m.in. nowym głosem Królewny Śnieżki w bajce Walta Disneya „Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków”. Jest wykładowcą na specjalności musical, w Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Sebastian Wypych – kontrabasista, solista, kameralista, pedagog, kompozytor, organizator i animator sztuki, doktor sztuk muzycznych, pomysłodawca wielu projektów artystycznych. Jest założycielem i właścicielem  BEST ART CONCEPT. Laureat wielu prestiżowych nagród na konkursach i festiwalach w Polsce i zagranicą. Ukończył w 1996 z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną im. Karola  Szymanowskiego w Warszawie w klasie kontrabasu. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, klasy kontrabasu prof. Andrzeja Mysińskiego. Pobierał nauki u Lee Mesh’a, kontrabasisty w Metropolitan Opera (USA).

Prowadzi intensywną działalność koncertową (solista i kameralista) oraz organizacyjną i producencką. W latach 2012-2017r. związany był z Warszawską Operą Kameralną jako Kierownik Artystyczny Pionu Opera/Off. Był pomysłodawca i dyrektorem artystyczny festiwali: Piękny Brzeg Sztuki, Wisłostrada Sztuki oraz Diaspora World Jewish Culture Festival. Założył eksperymentalne projekty TRASH ORCHESTRA, ethn/o/pera oraz L’Orchestre du Joli Bord – z gościnnym udziałem Maestro Jerzego Maksymiuka.

W 2017 r. nagrał, wyprodukował i wydał prestiżową oficyną Requiem Records oraz swój autorski, solowy album „DIRECTIONS” z pogranicza klasyki, otwartej improwizacji, minimal music i etno. W 2021 r. wydał płytę „POLSKA ENTER” będąca zbiorem nagranych przez niego ludowych pieśni a’capella rożnych regionów polski. W 2021 r. nagrał album TANGA ŚWIATA z udziałem własnego zespołu GANG TANGO i gościnnym udziałem światowej sławy skrzypka, Robiego Lakatosa – jako solisty.

Na gruncie muzyki eksperymentuje, łącząc muzykę klasyczną z elektroniczną oraz wieloma stylami sztuki muzycznej. Dokonał licznych nagrań dla wytwórni, w tym: Polskie Nagrania, DUX, Swiss Romande, Art Zone, Pomaton, RMF Classic, Alchemik, Polskie Radio i TVP. Od 2018 roku naucza w klasie kontrabasu Akademii Muzycznej w Łodzi

Arad Emamgholi – perkusista. Urodził się w 1983 roku w Sanandadż w irańskim Kurdystanie. W wieku 5 lat rozpoczął naukę gry na daf (tradycyjny irański bęben obręczowy) w świątyni sufickiej. W 2002 roku ukończył studia z zakresu kinematografii na Uniwersytecie w Teheranie. Od 1992 roku prowadzi intensywną działalność koncertową występując na prestiżowych festiwalach muzycznych i w uznanych salach koncertowych całego świata. Prowadzi również regularnie kursy mistrzowskie gry na daf. 

Występował z wieloma uznanymi artystami i zespołami w Iranie i poza jego granicami. W 2005 roku został wydany w Iranie jego debiutancki album „Shur-e Daf”. Od tamtej pory uczestniczył w szeregu nagrań płytowych znakomitych kompozytorów, wokalistów i instrumentalistów.

Od 2016 roku mieszka na stałe w Warszawie. W 2019 roku założył irańsko-polskie trio perkusyjne o nazwie „Shapol”, które rok później wydało swój pierwszy album.

 Piotr Kopietz – multiinstrumentalista, aranżer, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Umiejętności wykonawcze doskonalił również na Universität für Musik und darstellende Kunst w Grazu (Austria) w klasie prof. Janne Rättyä. Należy do grona kilku muzyków w Polsce grających na narodowym instrumencie argentyńskim – bandoneonie oraz jest jednym z niewielu koncertujących na rzadkim instrumencie francuskim – akordinie.

Jest laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych. Koncertuje solo, w zespołach kameralnych oraz z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych w Polsce i poza jej granicami (m.in.: Austria, Czechy, Litwa, Niemcy, Rosja, Ukraina, Wielka Brytania, Włochy). Prezentował muzykę klasyczną, rozrywkową, improwizowaną i world music na szeregu uznanych festiwalach oraz  scenach koncertowych (w tym: polskich filharmonii, teatrów i ośrodków kultury, Studio Koncertowe im. W. Lutosławskiego, Muzyczne Studio Polskiego Radia im. A. Osieckiej, Zamek Królewski w Warszawie, Sinfonia Varsovia). Nagrywa muzykę klasyczną i rozrywkową dla radia, telewizji, teatru i filmu. Jako solista-akordeonista współpracował m.in. ze zdobywcą Oskara, Janem A.P. Kaczmarkiem, nagrywając muzykę kompozytora. Przez 5 sezonów artystycznych wykonywał muzykę na żywo w spektaklu „Tango Piazzolla” w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie. W 2020 r. koncertował ze światowej sławy skrzypkiem – Roby Lakatos, nagrywając m.in. płytę pt. „World Tangos”. 

Piotr jest twórcą oraz kierownikiem artystycznym kilkunastu zespołów i projektów muzycznych, w tym m.in.: „Sentido” oraz „Retro Orchestra”. Ponadto na stałe występuje w zespołach „Gang Tango” (czołowy polski zespół wykonujący tanga świata) oraz „Orkiestra Adria” (nawiązująca składem i idiomem brzmieniowym do zespołów występujących w międzywojennych lokalach i teatrach rewiowych Warszawy).

W 2011 r. nagrał płytę „Retrato” (z tangami argentyńskimi i kompozycjami własnymi), a w 2021 płytę „World of Orient” (w klimacie szeroko pojętej muzyki Orientu). Piotr jest aranżerem wszystkich utworów na obu w/w płytach oraz we wszystkich własnych projektach muzycznych. Ponadto jako aranżer współpracował m.in. z: Kayah, Kubą Badachem, Katarzyną Cerekwicką, Anną Karwan, Lalą Czaplicką, Orkiestra Adria, Gang Tango.

 Wybitny brazylijski artysta i dyrygent, Jose Maria Florencio powiedział o nim : „…[dzięki twórczości Piotra Kopietza] Polska zaczyna być miejscem, gdzie kompozycje na bandoneon i tango powstają na poziomie co najmniej tak wspaniałym, jak na poziomie samego Astora Piazzolli. Mamy fantastycznego kompozytora…”. 

Park Skarbków w Grodzisku Mazowieckim ul. 3 Maja/Okulickiego

w razie deszczu koncert odbędzie się w Mediatece

 

 

Szczegóły

Date:
10 lipca 2022
Czas:
16:00 - 17:00
:
,

Miejsce

Centrum Kultury
support: estinet.pl