Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Klasyka w Parku “Najpiękniejsze arie operowe i operetkowe” – Nina Nowak

24 września 2023 | 16:00 - 17:00

Zapraszamy w niedzielę 24 września o godz.16.00 na ostatnią już Klasykę w Parku gościć będziemy Ninę Nowak z najpiękniejszym repertuarem operowym i operetkowym.

Nina Nowak to czołowa polska śpiewaczka klasyczna (rodzaj głosu-alt). Występowała z najbardziej elitarnymi orkiestrami symfonicznymi w kraju i zagranicą, takimi jak Israel Philharmonic Orchestra, Israel Symphony Orchestra, New York Radio Symphony, New York Philharmonic, Chicago Symphony, Berlin Philharmonic, Los Angeles Philharmonic Orchestra, Filharmonia Narodowa, Teatr Wielki-Opera Narodowa, Orkiestra Polskiego Radia i Telewizji, Tokio Philharmonic Orchestra, London Symphony Orchestra,London Philharmonic, Moscow Philharmonic i wiele innych. Miała okazję śpiewać z Andrea Bocelli.

Ukończyła z wyróżnieniem studia na wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im.Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu prof. Michaliny Growiec. Dodatkowo ukończyła klasę organów w klasie prof. Władysława Szymańskiego.

Po ukończeniu studiów zrobiła doktorat z dziedziny sztuki muzycznej w zakresie dyscypliny artystycznej – wokalistyka nadane uchwałą Rady Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im.Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu prof. Eugeniusza Sąsiadka i prof. MichalinyGrowiec.

Specjalizuje się w muzyce symfonicznej – styl od klasyki do muzyki rozrywkowej, poprzez operę, operetkę, musical, muzykę filmową czołowych polskich i międzynarodowych kompozytorów oraz muzyce sakralnej. Zajmuje się również kompozycją.

Wpółpracowała z takimi derygentami jak:
Krzysztof Penderecki, Gabriel Chmura, Jacek Kaspszyk, Tadeusz Wojciechowski, Mirosław Błaszczyk, Tadeusz Serafin, Tadeusz Kozłowski i wielu innych.

Swoje umiejętności wokalne doskonaliła na kursach mistrzowskich u prof. S. Vittuciego Z Konserwatorium Wiedeńskiego oraz u prof. N. Mackie’ego Z Royal Music Academy w Londynie.

W przypadku deszczu koncert odbędzie się w Mediatece, gdzie obowiązywać będą wejściówki, wydawane na pół godziny przed koncertem na podstawie Karty Mieszkańca Grodziska Mazowieckiego a ilość miejsc jest ograniczona.

 

Szczegóły

Date:
24 września 2023
Czas:
16:00 - 17:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Centrum Kultury
support: estinet.pl