Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Klasyka w Parku – Muzyka kameralna

20 sierpnia 2017 | 02:00 - 21 sierpnia 2017 | 01:59

Zapraszamy na kolejny koncert w Parku Skarbków w ramach “Klasyki w Parku”  20.08.2017 o godz. 16.00 koncert p.t.„Magia Muzyki Kameralnej”

Koncert w wykonaniu zespołu w składzie:https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2017/Czerwiec/magia.jpg
Piotr Kopietz – akordeon, bandoneon
Mateusz Rajkowski  – klarnet
Gabriela Machowska-Kopietz – fortepian

Niezwykłość i bogactwo muzyki kameralnej, bez względu na gatunek do którego przynależy, opiera się w szczególności na współpracy i wzajemnym zrozumieniu muzykujących razem artystów. To m.in. zainspirowało troje przyjaciół, muzyków zespołu Gut/Machowska/Kopietz, do subiektywnej selekcji utworów różnych gatunków i opracowania ich na własny skład instrumentalny. W swoim repertuarze zespół posiada zatem zarówno utwory muzyki poważnej, jak również utwory z pogranicza muzyki klasycznej, jazzowej i rozrywkowej.

W programie m.in.: Joseph Horovitz – Sonatina na klarnet i fortepian, George Gershwin – 3 preludia na klarnet i
fortepian, Alfred Schnittke – „Polka” z „Suity Gogol” (koncertowe opracowanie na akordeon solo), Joseph Kosma –
Autumn leaves, Sholom Secunda – Bei mir bistu shein, Blok polski/tangowy (wysublimowane i niespotykane aranżacje
polskich tang): Henryk Wars – „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, Jerzy Petersburski – „To ostatnia niedziela”,
„Odrobinę szczęścia w miłości”, Władysław Szpilman – „W małym kinie”.

Muzycy:
Piotr Kopietz – muzyk, aranżer, kompozytor. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w
Warszawie w klasie akordeonu. Studiował ponadto w Universität für Musik und darstellende Kunst Graz w Austrii oraz
uczestniczył w wielu Międzynarodowych Kursach Interpretacji Muzycznej. Ukończył również podyplomowe studia w zakresie zarządzania kulturą na Uniwersytecie Warszawskim. Należy do grona kilku muzyków w Polsce koncertujących na narodowym instrumencie argentyńskim, bandoneonie oraz na rzadko spotykanej, francuskiej akordinie. Jest laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów i festiwali muzycznych oraz kilkakrotnym stypendystą Ministra Kultury RP. Koncertuje solo, w zespołach kameralnych oraz z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych w Polsce i poza jej granicami. Nagrywa muzykę klasyczną oraz rozrywkową dla teatru, telewizji i radia. Więcej na www.piotrkopietz.art.pl

Mateusz Rajkowski – absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie ad. dra hab. Romualda Gołębiowskiego i Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia imienia Józefa Elsnera w klasie Eugeniusza Skubisa. Stały współpracownik Płockiej Orkiestry Symfonicznej. Laureat wyróżnień na XVI Akademickim Konkursie Klarnetowym we Włoszakowicach i III Ogólnopolskim Konkursie Klarnetowym we Wrocławiu, aktywny kameralista i wykonawca muzyki współczesnej (występował m.in. na festiwalach Warszawska Jesień, Rewolucja cyfrowa, FuturOpera i Musica Moderna, bierze również udział w projekcie AnimaMusic – muzyka na żywo do filmów animowanych). Specjalizuje się także w grze na klarnecie basowym, który studiował pod kierunkiem Leszka Pietronia. Uczestnik kursów prowadzonych m.in. przez Shirley Brill, Nicholasa Coxa, Elizabeth Crawford, Florenta Héau, Sharon Kam, Michela Lethieca, Paula Meyera, Davida Minettiego, Bence’a Szepesiego, Gábora Vargę i Stephena Williamsona.

Gabriela Machowska-Kopietz — pianistka. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie
fortepianu i kameralistyki fortepianowej oraz Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego. Swoje umiejętności
doskonaliła także na studiach w Conservatoire Royal de Bruxelles w Belgii, gdzie studiowała u Eugene Moguilevsky’ego i Olgi Roumchevitch. Pracowała ponadto z prof. Elżbietą Tarnawską i prof. Andrzejem Jasińskim. Stypendystka Prezesa Rady Ministrów. Jeszcze w czasie studiów swoje zainteresowania skierowała w stronę muzyki kameralnej. Duży wpływ na to miała współpraca z “The Jacques Thibaut String Trio” i “The Talich String Quartet”. Na stałe gra w zespole Sentido del Tango wykonując muzykę tangową. Współtworzy duet z klarnecistką Anną Gut. Współpracuje z barytonem Witoldem Żołądkiewiczem, z którym wykonuje mało znane pieśni wybitnego ucznia F. Chopina – Karola Mikulego. W 2011 roku razem z Witoldem Żołądkiewiczem i Katarzyną Kalisz nagrała płytę z kompozycjami uczniów Fryderyka Chopina, zatytułowaną “Tradycje Chopinowskie we Lwowie”, nad którą patronat objął Konsulat Generalny RP we Lwowie.

Szczegóły

Początek
20 sierpnia 2017 | 02:00
Koniec:
21 sierpnia 2017 | 01:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl