Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Klasyka w Parku – Muzyka filmowa

13 sierpnia 2017 | 02:00 - 14 sierpnia 2017 | 01:59

Zapraszamy na kolejny koncert w Parku Skarbków w ramach “Klasyki w Parku”  13.08.2017 o godz. 16.00 https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2017/Czerwiec/seans.jpgprzeniesiemy się w świat filmu.

„Muzyczny Seans Filmowy” – Koncert w wykonaniu zespołu w składzie:

Anna Ozner – wokal
Piotr Kopietz – akordeon, bandoneon, akordina
Gabriela Machowska-Kopietz – fortepian

„Muzyczny Seans Filmowy” – czyli największe przeboje muzyki filmowej w nowych i niebanalnych, a przede wszystkim kameralnych aranżacjach. Trio Ozner/Machowska/Kopietz proponuje niezapomnianą podróż w magiczny świat filmu i muzyki filmowej. Artyści zaprezentują najpiękniejsze piosenki i tematy filmowe powstałe w okresie: od lat 30-tych XX wieku, aż po czasy współczesne.

W programie koncertu piosenki m.in. z filmów: „Deszczowa piosenka”, „Moulin Rouge”, „Hallo Szpicbródka”, „James Bond”, „New York, New York”, „Lista Schindlera”, „Czarnoksiężnik z Oz”, „Frantic”.

Anna Ozner – wokalistka, aktorka scen muzycznych, pedagog. Laureatka konkursów oraz festiwali w kraju i za granicą,
m.in.: „Tańczące Eurydyki”, „Pamiętajmy o Osieckiej”, „Studencki Festiwal Piosenki”, „Szansa na sukces”, „The Voice of Poland”, „Międzynarodowy Festiwal Duetów Musicalowych Face To Face”, „Słowiański Bazar” na Białorusi. Współpracowała z Teatrem Lubuskim, Rampa w Warszawie i Teatrem Rozrywki w Chorzowie. Współpracuje z Fundacją Anny Dymnej „Mimo wszystko”, Kabaretem Moralnego Niepokoju, warszawskim Teatrem Dramatycznym oraz Fundacją „Młodzi Artyści”. Jako backing vocal wspiera artystów sceny muzycznej i aktorów podczas licznych koncertów telewizyjnych, w tym: Festiwal „Zaczarowana Piosenka”, „Kabaretowa Noc Listopadowa”, „Dzień Papieski”, Przegląd Piosenki Aktorskiej. Jest pedagogiem w Studium Piosenki Rozrywkowej i Jazzowej w Centrum ArtBem w Warszawie.

Piotr Kopietz – muzyk, aranżer, kompozytor. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w
Warszawie w klasie akordeonu. Studiował ponadto w Universität für Musik und darstellende Kunst Graz w Austrii oraz
uczestniczył w wielu Międzynarodowych Kursach Interpretacji Muzycznej. Ukończył również podyplomowe studia w zakresie zarządzania kulturą na Uniwersytecie Warszawskim. Należy do grona kilku muzyków w Polsce koncertujących na narodowym instrumencie argentyńskim, bandoneonie oraz na rzadko spotykanej, francuskiej akordinie. Jest laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów i festiwali muzycznych oraz kilkakrotnym stypendystą Ministra Kultury RP. Koncertuje solo, w zespołach kameralnych oraz z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych w Polsce i poza jej granicami. Nagrywa muzykę klasyczną oraz rozrywkową dla teatru, telewizji i radia. Więcej na www.piotrkopietz.art.pl

Gabriela Machowska-Kopietz — pianistka. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie
fortepianu i kameralistyki fortepianowej oraz Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego. Swoje umiejętności
doskonaliła także na studiach w Conservatoire Royal de Bruxelles w Belgii, gdzie studiowała u Eugene Moguilevsky’ego i Olgi Roumchevitch. Pracowała ponadto z prof. Elżbietą Tarnawską i prof. Andrzejem Jasińskim. Stypendystka Prezesa Rady Ministrów. Jeszcze w czasie studiów swoje zainteresowania skierowała w stronę muzyki kameralnej. Duży wpływ na to miała współpraca z “The Jacques Thibaut String Trio” i “The Talich String Quartet”. Na stałe gra w zespole Sentido del Tango wykonując muzykę tangową. Współtworzy duet z klarnecistką Anną Gut. Współpracuje z barytonem Witoldem Żołądkiewiczem, z którym wykonuje mało znane pieśni wybitnego ucznia F. Chopina – Karola Mikulego. W 2011 roku razem z Witoldem Żołądkiewiczem i Katarzyną Kalisz nagrała płytę z kompozycjami uczniów Fryderyka Chopina, zatytułowaną “Tradycje Chopinowskie we Lwowie”, nad którą patronat objął Konsulat Generalny RP we Lwowie.

Szczegóły

Początek
13 sierpnia 2017 | 02:00
Koniec:
14 sierpnia 2017 | 01:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl