Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Klasyka w Parku – Muzyczne pocztówki z wakacji

22 sierpnia 2021 | 16:00 - 17:00

 Zapraszamy 22.08.2021 o g. 16.00 do Parku Skarbków na “Muzyczne pocztówki z wakacji– Młodzieżowa Orkiestra Dęta im. Feliksa Dzierżanowskiego

Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Grodzisku Mazowieckim została założona w 2007 roku przez – Ryszarda Klechę – tamburmajora Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Taką możliwość otrzymał dzięki Panu Burmistrzowi – Grzegorzowi Benedykcińskiemu oraz Dyrekcji Centrum Kultury.

W repertuarze orkiestry znajdują się utwory rozrywkowe, klasyczne, liturgiczne oraz wiele znanych szlagierów. Poza tym orkiestra może się również poszczycić efektowną musztrą paradną.

Zespól znany jest nie tylko w gminie Grodzisk Mazowieckim, ale również w całym województwie mazowieckim. Swoje umiejętności systematycznie prezentuje w kraju, jak i poza jego granicami, między innymi we Francji czy Litwie.

W marcu 2016 roku nastąpiła całkowita rekonstrukcja zespołu i pojawił się nowy kapelmistrz Tomasz Kirszling

W związku z rozwojem orkiestry cały czas prowadzony jest nabór chętnych do nauki gry na instrumentach dętych oraz perkusyjnych. Na czas nauki zapewniane są instrumenty, a zajęcia prowadzone są przez doświadczonych muzyków.

 

 

Park Skarbków w Grodzisku Mazowieckim ul. 3 Maja/Okulickiego

Wstęp wolny

Szczegóły

Date:
22 sierpnia 2021
Czas:
16:00 - 17:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Centrum Kultury
support: estinet.pl