Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Klasyka w Parku – „Mieczysław Fogg – Wspomnienia dawnych dni”

21 sierpnia 2016 | 02:00 - 22 sierpnia 2016 | 01:59

Serdecznie zapraszamy na koncert z cyklu KLASYKA W PARKU w niedzielę 21 sierpnia o godz. 16.00 w Parku Skarbków –  „Mieczysław Fogg – Wspomnienia dawnych dni” koncert w wykonaniu Duetu „Piotr K… razy dwa” w składzie: Piotr Kędziorek – wokal, gitara, beatbox i Piotr Kopietz – akordeon, bandoneon

Podczas tego wyjątkowego koncertu artyści prezentują najpiękniejsze piosenki z repertuaru jednego z najwybitniejszych polskich śpiewaków XX wieku – Mieczysława Fogga. Autorskie, zaskakujące aranżacje starych, znanych i popularnych przebojów oraz niepowtarzalny, kameralny klimat koncertu sprawiają, że „Wspomnienia dawnych dni” stają się na nowo wyraźne i wyjątkowo mocne.
W programie koncertu m.in.: „To ostatnia niedziela”, „Tango milonga”, „Bo to się zwykle tak zaczyna”, „Jesienne róże”, „W małym kinie”, „Bluzeczka zamszowa”, ”Piosenka o mojej Warszawie”.

Piotr Kędziorek – baryton. Urodził się 1990 roku w Warszawie. Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2016/czerwiec/Fogg gi.jpgklasie śpiewu solowego prof. Jerzego Knetiga. Sztukę wokalną doskonali pod kierunkiem prof. Krystyny Wysockiej-Kochan. Jest zdobywcą I miejsca i wyróżnienia za najlepsze wykonanie pieśni F. Chopina na II Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. prof. Haliny Słonickiej oraz finalistą krajowych konkursów wokalnych. Dokonał wielu nagrań min. dla Narodowego Centrum Kultury w Warszawie oraz nagrał płyty z muzyką sakralną i organową promujące zabytkowe instrumenty. Kreował główne role w kraju i za granicą w realizacjach oper Mozarta: Cosi fan Tutte, Wesele Figara.

Piotr Kopietz – muzyk, aranżer, kompozytor. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Studiował ponadto w Universität für Musik und darstellende Kunst Graz w Austrii oraz uczestniczył w wielu Międzynarodowych Kursach Interpretacji Muzycznej. Ukończył również podyplomowe studia w zakresie zarządzania kulturą na Uniwersytecie Warszawskim. Należy do grona kilku muzyków w Polsce koncertujących na narodowym instrumencie argentyńskim, bandoneonie oraz na rzadko spotykanej, francuskiej akordinie. Jest laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów i festiwali muzycznych oraz kilkakrotnym stypendystą Ministra Kultury RP. Koncertuje solo, w zespołach kameralnych oraz z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych w Polsce i poza jej granicami. Nagrywa muzykę klasyczną oraz rozrywkową dla teatru, telewizji i radia.

Wstęp wolny!!!

Szczegóły

Początek
21 sierpnia 2016 | 02:00
Koniec:
22 sierpnia 2016 | 01:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl