Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Klasyka w Parku MAS TANGO

30 lipca 2023 | 16:00 - 17:00

Zapraszamy 30 lipca o godz.16.00 na spotkanie z tangiem argentyńskim w najlepszym wykonaniu czyli projekt MAS TANGO

Projekt ten narodził się ze spotkania czterech muzyków, długoletnich przyjaciół, wszyscy mieszkają w regionie paryskim.  Ich wspólna pasja: tango, jego  ostry rytm i ospała melodia… W trakcie wspólnej pracy  zbudowali repertuar bogaty w kontrasty i  wykonują   tradycyjne wersje,   a także osobiste aranżacje i adaptacje.

To dążenie do odnowy i autentyczności jest jedną z mocnych  stron  zespołu, który już  podzielił się swoją muzyką na Paris-Banlieue Tango Festival,  Théâtre de la Comédie Nation, Ambasadzie Argentyny we Francji,   galeriach Delta,  Galeries Montpensier, Festival  de Colmar, Festival argentin de  Saint Brieuc, Cité Universitaire itp.

Gościem specjalnym podczas niedzielnego koncertu będzie znany już grodziskiej publiczności Maciej Klociński: konferansjer, muzyk, wokalista i akompaniator-pianista oraz świeżo upieczony doktorant UKSW

Yolanda Fresedo to argentyńska piosenkarka, pochodząca z  rodziny, która od lat wykonuje tanga. Urodzona w  Buenos Aires,  dorastała  w jednej z najbardziej  emblematycznych i artystycznych dzielnic  stolicy. Studiowała  śpiew i uzyskała  Dyplom Wyższego Konserwatorium Narodowego z najwyższymi  kwalifikacjami. Wiedza uniwersytecka  pozwoliła jej  wykonywać szeroki repertuar od  opery i muzyki klasycznej po tradycyjny śpiew. Przez kilka lat  występowała m.in. w słynnym Colon Theater w Buenos Aires.

Yolanda hcąc się dalej doskonaliś osiadła w Europie,  rozwijając  swą intensywną karierę. Występowała w:  International Kasseler Musiktagen (Niemcy),  Castello di Cennina Festival, Palazzo   Ricci (Italia), Salle Cortot, Espace Pierre Cardin   ,  Goethe-Institut de Paris,  Musicamparts Festival,  Paris-Banlieue Tango  Festival,  Opera de Massy,    Opera   w Nicei  , Saint  Raphael  Tango Festival (Francja) itp.

W Paryżu uzyskała stypendium w Ecole Normale de Musique “Alfred Cortot” i uzyskując dyplom, jest też  Sspendystką Akademii Muzycznej w Spontini,  współpracuje również z tenorem  Giogio Merighim i Eddą Moser we Włoszech.

Mickael Gneist  skrzypek  klasycznego, urodzony w Thun w  Szwajcarii, Michaël Gneist rozwijał się w świecie  tanga argentyńskiego od 1997 roku. Uczył się rzemiosła w orkiestrze Juana José Mosaliniego i  korzystał z rad takich mistrzów, jak Hugo Crotti (v iolon), Nestor Marconi (bandoneon) i Roberto Alvares (  bandoneon). 

Dołączył do  formacji Gustavo Gancedo Septet,  Didier Goret Quartet, Splendor Tango Club, współpracuje z  grupami Silencio, Tanguisimo, Quatuor Caliente i  Trosman-Maguna Duo.

W 2007  tworzy z Gustavo Gancedo orkiestrę  Tango  La Strapata ,z która nagrał swój pierwszy album w 2010 roku.

 Jako wykładowca zapraszany jest do Zurichu na Tango Festival,  festiwal w  Bretanii,   Luzy  Violin Festival w  Burgundii.

W 2015 roku założył orkiestrę “Atelier de  tango de  Montreuil”, która regularnie występuje  w  regionie paryskim.

 

Serge Amico studiował u  Juana José Mosaliniego w  Konserwatorium w Gennevilliers, gdzie otrzymał  pierwszą nagrodę z wyróżnieniem.  Z  tym ostatnim  nagrał album  Bordoneo y 900 i przez osiem lat  koncertował   na całym świecie.

 Był   bandoneonistą  Gotan Project.   Nagrywał z grupą  Tangofon, z Juanem Carlosem Caceresem  w 92.     

  Lista jego koncertów jest ogromna,  możemy wymienić te zrealizowane z Rudim Floresem, Paulą Estrellą, Reynaldo Anselmim, Hugo Crottim,  Minino Garayem,  Angélique Ionatos,  Gustavo Gancedo,     Gustavo Beytelmann, Guy Marchand.   Michel  Portal ,  Michel Legrand, ElectroQtango.

Daniel Campos to argentyński pianista, który od kilku lat mieszka we Francji.  Absolwent  Conservatoire des Hauts-de-Seine i École Normale  de Musique,  laureat kilku międzynarodowych  nagród.

Pomiędzy muzyką klasyczną a rozpowszechnianiem muzyki swojego  ojczystego kraju, regularnie występuje w Argentynie, Chile, Hiszpanii, Francji, Holandii, Egipcie, Serbii…  na  koncertach solowych i festiwalach  lub grając w zespołach muzycznych.

  Pasjonat bardzo różnorodnego i  bogatego repertuaru, jest pedagogiem, który uczy w swoim paryskim muzycznym studio od Bacha do Piazzolli.

Facundo Leónidas Di Pietro – studiował w  Buenos Aires w „Conservatorio Superior de Música de la ciudad de Buenos Aires ‘Astor Piazzolla’”, a także był studentem bw renomowanej orkiestrze szkoleniowej „Orquesta escuela de Tango Emilio Balcarce”, gdzie studiował pod kierunkiem muzycznym Víctora Lavalléna, Ignacio Varchausky (dyrektor artystyczny) i Patricio Cotelli (kontrabas).

W Argentynie grał zarówno w orkiestrach symfonicznych, jak iw formacjach tanga, z którymi regularnie koncertował te po Europie. („Sexteto Visceral”, „Glissé Tango”, „Orquesta Típica Sexteto Gato”). Od 2022 roku mieszka w Paryżu.

W przypadku deszczu koncert odbędzie się w Mediatece, gdzie obowiązywać będą wejściówki, wydawane na pół godziny przed koncertem na podstawie Karty Mieszkańca Grodziska Mazowieckiego a ilość miejsc jest ograniczona.

 

Szczegóły

Date:
30 lipca 2023
Czas:
16:00 - 17:00
:
,

Miejsce

Park Skarbków
support: estinet.pl