Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Klasyka w Parku koncert Orkiestra Gedeon Richter&Hanna Chmielewska

2 lipca 2023 | 16:00 - 17:00

Sezon wakacyjnych koncertów w parku rozpocznie Orkiestra Gedeon Richter&Hanna Chmielewska.

Zapraszamy 2 lipca o godz.16.00 do Parku Skarbków

 

Orkiestra Gedeon Richter

Orkiestra została założona w 1974 roku jako Zakładowa Orkiestra Dęta Grodziskich Zakładów Farmaceutycznych Polfa, od tego czasu, stanowi nieodłączny element życia kulturalnego miasta i gminy Grodzisk Mazowiecki. Pierwszym dyrygentem Orkiestry był Leon Olszewski. Po nim batutę przejął Zdzisław Morawiecki. W latach 1992 – 2013 roku zespół prowadził Wacław Karoń, potem Hubert Brzoza. W roku 2008 do Orkiestry dołączyła Hanna Chmielewska – artystka Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze, oraz Operetki Warszawskiej, co przyczyniło się do urozmaicenia repertuaru Orkiestry.

Od stycznia 2014 r. dyrygentem Orkiestry został Jerzy Wysocki –puzonista i pianista- absolwent warszawskiej Akademii Muzycznej, członek Orkiestry Polskiego Radia i Telewizji,  oraz wielu formacji muzycznych, tym muzyki rozrywkowej, jazzowej oraz muzyki kameralnej. Wiele lat pracował też jako muzyk na amerykańskich i japońskich statkach pasażerskich. W Orkiestrze grają zarówno muzycy zawodowi, jak również muzycy którzy są związani z Orkiestrą od samego początku działalności.

Aktualnie Orkiestra składa się z 30 muzyków w tym 2 perkusistów, gitarzysta, gitarzysta basowy, solistka, pozostali muzycy grają na instrumentach dętych.

Repertuar orkiestry jest bardzo zróżnicowany w tym muzyka filmowa, przeboje muzyki pop,  utwory ze świata operetki, oraz muzyki tanecznej.

Za całokształt pracy oraz swój wkład w życie kulturalne regionu, Orkiestra  Grodziskich Zakładów Farmaceutycznych Polfa została nagrodzona w roku 1999 “Złotą Bogorią” nadawaną przez Kapitułę przy Urzędzie Miasta Grodzisk Mazowiecki. W 2004 roku członkowie Orkiestry zostali uhonorowani złotymi i srebrnymi odznaczeniami Państwowego Związku Chórów i Orkiestr. W czerwcu 2015 roku Orkiestra zdobyła II miejsce na  IX Mazowieckim Festiwalu  Orkiestr Dętych w Ursusie.

Z dniem 12 listopada 2009 r. Grodziskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa Sp. z o.o. zmieniły właściciela i nazwę firmy na GEDEON RICHTER POLSKA Sp. z o.o. W związku z powyższym Orkiestra używa nazwy ORKIESTRA GEDEON RICHTER. 16 września 2019 roku Orkiestra świętowała jubileusz 45 –lecia działalności.

Orkiestra najczęściej koncertuje w centrach kultury na terenie województwa mazowieckiego, między innymi w Grodzisku Mazowieckim, Milanówku, Sochaczewie, Żyrardowie, Warszawie, uświetnia uroczystości państwowe i kościelne, gra dla pensjonariuszy w domach opieki społecznej, w szkołach oraz na terenie macierzystego zakładu- firmie Gedeon Richter Polska. Koncerty Orkiestry cieszą się dużą popularnością w Krynicy Zdrój każdego roku w miesiącu czerwcu.

W przypadku deszczu koncert odbędzie się w Mediatece, gdzie obowiązywać będą wejściówki, wydawane na pół godziny przed koncertem na podstawie Karty Mieszkańca Grodziska Mazowieckiego a ilość miejsc jest ograniczona.

Szczegóły

Date:
2 lipca 2023
Czas:
16:00 - 17:00
:
,

Miejsce

Centrum Kultury
support: estinet.pl