Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Klasyka w Parku – GOSPEL

24 lipca 2016 | 02:00 - 25 lipca 2016 | 01:59

Serdecznie zapraszamy na  dwa wyjątkowe koncerty z cyklu KLASYKA W PARKU.

Koncerty uświetnią obchody Światowych Dni Młodzieży, w niedzielę24 lipca w Parku Skarbków wystąpią:

 o godz. 17.30 .”Magda Piskorczyk w Hołdzie Mahalii Jackson”

Program koncertowy, który zawiera interpretacje pieśni znanych z repertuaru Królowej Gospel. “Come on Children, Let’s https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2016/czerwiec/Magda-Mahalia-cover-400.jpgSing”, “Lord, Search My Heart”, “I’m Goin’ to Live the Life I Sing About in My Song”, “Keep Your Hand on the Plow” czy “Go Tell It on the Mountain” to tylko niektóre z wielu pieśni, które dzięki Mahalii Jackson stały się bliskie milionom ludzi na całym świecie.

Niewątpliwie zaczarowały także Magdę Piskorczyk, która zaaranżowała je na swój sposób, nawiązując do pięknej i starej tradycji gospel, gdzie radość i żywiołowość przeplatają się z żarem modlitwy i głęboką refleksją.

Magda śpiewała pieśni gospel wielokrotnie w Polsce, w Niemczech, w Szwecji, na Węgrzech i we Francji. W 2008 roku dała szereg koncertów z zespołem w Liverpoolu w ramach festiwalu City Sings Gospel, także w trakcie Festiwalu Hope Street oraz koncertu finałowego w Metropolitan Cathedral, transmitowanego przez BBC.

 MUZYCY:

W ramach koncertów w Hołdzie Mahalii Jackson występują:

Magda Piskorczyk – śpiew, aranżacje

 z zespołem w składzie:

 Urszula Stosio – gitara elektryczna, akustyczna i dobro;

Jacek Cichocki – piano, Hammond;

Piotr Górka – kontrabas;

Bartosz Kazek – perkusja

 oraz chórek gospel: Zosia Prucnal, Agata Gmaj-Dąbrowska i Karolina Nowakowska

o godz. 19.00 wysdtąpi  Międzynarodowa Grupa PETER MANTTE’S GOSPEL PROJECCT

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2016/czerwiec/peter.JPGPeter Mante’s Gospel Project jest afro-amerykańską formacją wokalną. Grupa powstała w 2002r. w Duesseldorfie, a jej założycielem i kierownikiem jest pianista, dyrygent i aranżer Peter Mante, absolwent Rhema Bibel Training Zentrum w Bonn. Ma on wybitne umiejętności do jednoczenia ludzi poprzez śpiew, a swoje doświadczenie muzyczne wykorzystuje także w pracy edukacyjnej.

Początkowo zespół śpiewał podczas nabożeństw kościelnych, na różnych uroczystościach świeckich, a także często na ślubach. Podstawowy sześcioosobowy skład grupy był w zależności od potrzeb rozszerzany w różnych przedsięwzięciach do dwudziestu osób. W 2003r. pod nazwa „The Magic Gospel Pearls” zespół koncertował w rumuńskim Teatrze Narodowym w Bukareszcie, a w 2012r. jako „New Life Gospel Choir” wystąpił na organizowanym przez Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej Festiwalu Gospel w Gniewie.

Koncerty grupy cechuje wysoki poziom profesjonalizmu, artyści demonstrują nie tylko doskonale przygotowanie muzyczne, ale także ogromną pasję i niesamowitą energię.

Sklad zespolu: Peter Mante – p, voc, leader, Collins Owusu – voc, Daniel Aborah – voc, Gloria Niozo – voc, Venetia Giva – voc, Whitney

WSTĘP WOLNY !!!!

Szczegóły

Początek
24 lipca 2016 | 02:00
Koniec:
25 lipca 2016 | 01:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl