Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Klasyka w Parku – “Beethoven, Chopin, Debussy…”

11 sierpnia 2019 | 02:00 - 12 sierpnia 2019 | 01:59

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2019/Czerwiec/paw1.jpgSerdecznie zapraszamy w niedzielę 11.08.2019r o g 16.00 do Parku Skarbków na recital znakomitego pianisty Pawła Kowalskiego.

Paweł Kowalski jest jednym z najbardziej wszechstronnych polskich muzyków wykonującym ponad czterdzieści utworów na fortepian i orkiestrę od Mozarta i Chopina, do Panufnika, Kilara i Góreckiego, recitale, muzykę kameralną, filmową oraz jazz. Pianista był pierwszym po Krystianie Zimermanie wykonawcą Koncertu fortepianowego Witolda Lutosławskiego, który zagrał w Warszawie pod dyrekcją kompozytora.

Paweł Kowalski studiował w Kolonii, w Warszawie oraz w Vancouver – dzięki stypendium Witolda Lutosławskiego. Pianista występował w 40 krajach na 4 kontynentach, we wszystkich polskich filharmoniach oraz w Salle Pleyel w Paryżu, Konzerthaus w Berlinie, Tonhalle w Zurychu, Konserwatorium Kólewskim w Brukseli, Conservatori Superior w Palma de Mallorca, Auditorio Mozart w Saragossie, Palau de la Musica w Walencji, Estonia Concert Hall w Tallinie, Narodowej Sali Koncertowej im.Bartoka w Budapeszcie, Filharmonii George Enescu w Bukareszcie, Casa de la Cultura w Buenos Aires oraz z Orquesta Sinfonica de Chile w Santiago; brał udział w festiwalach: BBC Polish Season w Londynie, Europalia International Arts Festival w Brukseli, Klavierfestival Ruhr, Carinthischer Sommer, Festiwal Wiosenny w Budapeszcie, Concentus Moravie, w Międzynarodowych Festiwalach Chopinowskich w Warszawie, Dusznikach Zdroju, Antoninie, Mariańskich Łaźniach i Gaming, Festiwalach Mozartowskich w Warszawie i Gdańsku, Warszawska Jesień, Musica Polonica Nova we Wrocławiu, Muzyczny Festiwal w Łańcucie, Bydgoski Festiwal Muzyczny, Kwartet Śląski i Jego Goście i innych.

Paweł Kowalski koncertował z orkiestrą Sinfonia Varsovia pod dyrekcja Yehudi Menuhina, z orkiestrami radiowymi w Berlinie, Oslo, Zagrzebiu, Katowicach i Warszawie oraz z orkiestrami filharmonicznymi w Europie; dokonał nagrań dla radia i telewizji w wielu krajach Europy oraz nagrał płyty z utworami Chopina, Beethovena, Brahmsa, Zarębskiego i Panufnika. Paweł Kowalski był jurorem sześciu międzynarodowych konkursów pianistycznych.

“… w p. Kowalskim znalazłem świetnego wykonawcę mego Koncertu. Jest on wybitnie utalentowanym pianistą i wysoce inteligentnym muzykiem…”

Witold Lutosławski

“Panu Pawłowi Kowalskiemu z wdzięcznością za piękne i tak bardzo “moje” wykonanie tego Koncertu …”

Wojciech Kilar

“Jestem pod silnym wrażeniem jego gry, która charakteryzuje się wielką muzykalnością, wrażliwością i doskonałością techniczną”
https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2019/Czerwiec/pawel.jpg
Andrzej Panufnik

W programie:
Fryderyk Chopin
Nokturn Fis dur op 15 nr 2
Preludium e moll op 28 nr 4
Preludium fis moll op 28 nr 8
Mazurek f moll op 7 nr 3
Mazurek e moll op 41 nr 2
Mazurek cis moll op 63 nr 3
Walc cis moll op 64 nr 2
Walc Des dur op 64 nr 1 ( Walc minutowy)

Ludwig van Beethoven
Sonata – Quasi una Fantasia op 27 nr 2 ( Sonata Księzycowa)
Adagio sostenuto
Allegretto
Presto agitato

Claude Debussy
Arabesque no.1
Claire de lune ( Światło Księżyca) z Suite bergamasque
La Fille au cheveux du lin ( Dziewczyna o włosach jak len) – Preludia,1https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2019/Czerwiec/paw3.jpg
Witold Lutosławski ( 25 rocznica śmierci 2019)
I Etiuda na fortepian ( 1941)
Fryderyk Chopin
Etiuda c moll op 10 nr 12 ( Etiuda Rewolucyjna)
Wielki Polonez As dur op 53

Wstęp wolny!!

Szczegóły

Początek
11 sierpnia 2019 | 02:00
Koniec:
12 sierpnia 2019 | 01:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl