Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Klasyka w Parku – „akordeoNOWA Podróż Muzyczna”

25 sierpnia 2013 | 18:00

Zapraszamy na kolejny koncert w ramach cyklu “Klasyka w Parku” tym razem w niedzielę  25.08.2013 o godz.16.00 odbędzie się koncert   p.t.  „akordeoNOWA Podróż Muzyczna”

Piotr Kopietz – akordeon, akordina,https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2013/Lipiec/akordeon.jpg
Jacek Małachowski – akordeon

                 Podczas tej swoistej, wirtualnej podróży muzycznej, artyści zaproszą publiczność do miejsc gdzie muzyka akordeonowa jest wszechobecna. Przy niej ludzie się rodzą, świętują, kochają i umierają. Jako że, podroż ta rozpoczyna się podczas niedzielnej, sielankowej atmosfery grodziskiego Parku Skarbków, to też w jej programie muzycy zdecydowanie stawiają na miłość i radość życia. W programie znajdą się zatem:  koncertowe aranżacje żywiołowej i przepojonej radością muzyki bałkańskiej, pełne muzycznej swobody i wdzięku utwory inspirowane kulturą żydowską oraz melodyjne francuskie walce musette. Uczestnicy tej niezwykłej podróży wysłuchają również popularnych oraz bogatych w formie i brzmieniu kompozycji: Chaczaturiana, Piazzolli, Galliano czy Bacha.

Tak bogata, a przy tym bardzo przystępna różnorodność programowa koncertu, umożliwi każdemu słuchaczowi poznanie zarówno wartości artystycznych jak też nieograniczonej przestrzeni i głębi muzycznej prezentowanych utworów. To wszystko, zdolni oraz perfekcyjni w swych umiejętnościach muzycy, wykreują za sprawą niezwykłych możliwości technicznych i dźwiękowych, ciągle jeszcze nie do końca znanych i docenianych akordeonów koncertowych.

W programie m.in.: W. Zołotariew, A. Chaczaturian, J.S. Bach, A. Piazzolla, R. Galliano, a ponadto koncertowe aranżacje muzyki bałkańskiej oraz melodyjne francuskie walce musette.
         MUZYCY

         Piotr Kopietz – muzyk, aranżer i kompozytor. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Studiował ponadto w Universität für Musik und darstellende Kunst Graz w Austrii. Jest laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych i kilkakrotnym stypendystą Ministra Kultury RP. Należy do grona kilku muzyków w Polsce koncertujących na narodowym instrumencie argentyńskim – bandoneonie oraz jedynym na francuskiej akordinie. Współtworzy wiele zespołów i projektów muzycznych oraz współpracuje z Teatrem  im. J. Słowackiego w Krakowie. Jako muzyk sesyjny nagrywa muzykę klasyczną i rozrywkową dla radia, telewizji, teatru i filmu.

         Jacek Małachowski – muzyk i pedagog. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Swoje umiejętności doskonalił ponadto na Międzynarodowych Kursach Interpretacji Muzycznej. Jest laureat kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych. Dwukrotny Stypendysta Prezesa Rady Ministrów oraz fundacji J [&] S Pro Bono Poloniae. Współpracuje m.in. z Filharmonią Narodową w Warszawie, a ponadto z kilkoma zespołami kameralnymi.

Szczegóły

Date:
25 sierpnia 2013
Czas:
18:00
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl