Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Klasyka w Parku

18 sierpnia 2013 | 18:00

Zapraszamy do Parku Skarbków  na kolejny koncert w ramach cyklu “Klasyka w Parku”,  w niedzielę 18.08.2013 o godz.16.00 odbędzie się koncert p.t. „Świat Tanga”  w wykonaniu zespołu  Sentido del Tango  w składzie:  Piotr Kopietz  –  bandoneon, akordina,  Gabriela Machowska-Kopietz  –  fortepian, Mateusz Szemraj  –  gitara,  Maria Roma Klatka (Ro-Mari)  –  śpiewhttps://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2013/Lipiec/tango.jpg

Argentyńskie tango to pasja, której bliskie doświadczenie staje się inspiracją do tworzenia muzyki pełnej ekspresji, zmysłów i nostalgii. Tango uwodzi intensywnością i niepowtarzalnym stylem, tworzy specyficzny rodzaj intymności  i klimat, który w sposób szczególny wyraża się w wydaniu kameralnym. Takie też proponuje zespół Sentido del Tango, który łączy brzmienia bandoneonu, fortepianu i gitary oraz specyficznego, niepowtarzalnego śpiewu (w gościnnym wykonaniu Ro-Mari). Zespół sięga po to, co w repertuarze tangowym najlepsze: utwory dawnych mistrzów klasyki oraz niezrównanego Astora Piazzolli. Wzbogaca go jednak o własne kompozycje oraz przedwojenne tanga polskie. Wykonania zespołu Sentido del Tango to spektakle muzyczne kierowane zarówno do koneserów  jak i tych, którzy pierwszy krok do „Świata Tanga” mają jeszcze przed sobą. W programie kompozycje m.in.:   A. Piazzolli, C. Gardela, M. Rodrigueza, A. Villoldo,  P. Kopietz, H. Warsa,  J. Petersburskiego.

Muzycy współpracę rozpoczęli podczas studiów na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Zafascynowani Tangiem Argentyńskim, a w szczególności twórczością Astora Piazzolli stworzyli zespół  Sentido del Tango. Wykonują muzykę w klimacie Tango Nuevo i klasyczne tanga argentyńskie we własnych aranżacjach oraz kompozycje własne. Swój skład, nierzadko poszerzają o dodatkowe instrumenty oraz sięgają  po taniec i słowo dążąc w ten sposób do osiągania jedności Sztuk. W 2011 r. zespół wydał  płytę  pt. „Retrato”.    Gabriela Machowska-Kopietz – muzyk i pedagog. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu i kameralistyki fortepianowej oraz absolwentka Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego. Studiowała również w Conservatoire Royal de Bruxelles w Belgii. Stypendystka Ministra Kultury RP. Współpracowała m.in. z The Jacques Thibaut String Trio oraz The Talich String Quartet. Współtworzy wiele zespołów i projektów muzycznych, a ponadto koncertuje jako solistka.            

Piotr Kopietz – muzyk, aranżer i kompozytor. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Studiował ponadto w Universität für Musik und darstellende Kunst Graz w Austrii. Jest laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych i kilkakrotnym stypendystą Ministra Kultury RP. Należy do grona kilku muzyków w Polsce koncertujących na narodowym instrumencie argentyńskim – bandoneonie oraz jedynym na francuskiej akordinie. Współtworzy wiele zespołów i projektów muzycznych oraz współpracuje z Teatrem  im. J. Słowackiego w Krakowie. Jako muzyk sesyjny nagrywa muzykę klasyczną i rozrywkową dla radia, telewizji, teatru i filmu.   

Mateusz Szemraj – muzyk – gitarzysta, lutnista. Gra na różnego rodzaju instrumentach strunowych, głównie szarpanych – są to gitary; klasyczna, akustyczna, elektryczna, bezprogowa oraz instrumenty etniczne, oud, rubab, sarod, cymbały, ngoni. Współtworzy kilka grup i projektów muzycznych: Mosaic (koncerty m.in. na festiwalach  Ethno Port i Skrzyżowanie Kultur), Hanimal, Nisza, Wielbłądy. Wykonuje muzykę filmową i teatralną. Studiował w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Laureat kilku ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów gitarowych oraz dwukrotny stypendysta  Ministra Kultury i Sztuki.    

Maria Roma Klatka  (Ro-Mari) – muzyk, wokalistka, pedagog. W wieku sześciu lat rozpoczęła naukę gry na skrzypcach, a śpiewu uczyła się m.in. u Elżbiety Zapendowskiej. Maria była finalistką programu „Szansa na Sukces” i Konkursów Piosenki Aktorskiej  (2003 i 2009). Występowała m.in. w musicalu „Metro” oraz z Lutosławski Quartet, śpiewając tanga argentyńskie i polskie. Studiowała na Uniwersytecie Warszawskim i w Londyńskiej Guildhall Scholl of Music [&] Drama. Oprócz śpiewu Ro-Mari realizuje swoją drugą pasję tj. działalność muzyczno-teatralna z małymi artystami pełnosprawnymi i sprawnymi inaczej. W fundacji „Muzyka jest dla Wszystkich” reżyseruje i prowadzi koncerty w ramach projektu “Smykofonia”. Powołała do życia „The Strange World Project” i współtworzy „Scenę Elffów” gdzie organizuje autorskie spektakle dla dzieci.
Więcej :   www.sentido.art.pl  ;  www.piotrkopietz.art.pl  ;  www.elffy.pl

Szczegóły

Date:
18 sierpnia 2013
Czas:
18:00
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl