Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Klasyka w Parku

28 lipca 2013 | 18:00

 

Zapraszamy 28.07.2013 o godz.16.00 do Parku Sarbków na Koncert „W światłach Broadwayu”  – koncert operetkowo – musicalowy w wykonaniu  TRIO Wokalno-Instrumentalne w składzie:  Gabriela Machowska-Kopietz – fortepian,
Katarzyna Kalisz –  śpiew (sopran), Piotr Kędziorek – śpiew (baryton)
                                         Podczas tego oryginalnego spektaklu muzycznego, dwie urocze damy wspólnie z przystojnym dżentelmenem zabiorą zgromadzoną publiczność w bajeczny i roztańczony świat operetki oraz musicalu. Artyści śpiewem i grą na fortepianie przypomną rozkołysane walce, dziarskie czardasze oraz pełne liryzmu arie i duety miłosne. Nie zabraknie również popularnych utworów z broadwayowskich musicali. Będą to chwile pełne magii i blasku, które na długo pozostaną w pamięci zauroczonej publiczności. W programie m.in. niezapomniane: O sole mio; Przetańczyć całą noc;  Brunetki, blondynki;  Gdybym był bogaczem;  I feel pretty;  Usta milczą dusza śpiewa;.

Artyści w swoim indywidualnym dorobku artystycznym posiadają wiele odbytych koncertów w kraju i za granicą. Są laureatami wielu konkursów muzycznych. Koncertują solo, w zespołach kameralnych, jak również z orkiestrami symfonicznymi.
          Gabriela Machowska-Kopietz – muzyk i pedagog. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu i kameralistyki fortepianowej oraz absolwentka Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego. Studiowała również w Conservatoire Royal de Bruxelles w Belgii. Stypendystka Ministra Kultury RP. Współpracowała m.in. z The Jacques Thibaut String Trio oraz The Talich String Quartet. Współtworzy kilka zespołów i projektów muzycznych, a ponadto koncertuje jako solistka.                  Katarzyna Kalisz – organistka, dyrygent i śpiewaczka (sopran). Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w specjalności prowadzenie zespołów muzycznych oraz gra na organach. Ponadto uzyskała dyplom wokalny w klasie śpiewu solowego prof. Izabeli Kłosińskiej. Stypendystka Prezesa Rady Ministrów RP oraz Ministra Kultury RP. Współpracuje z ośrodkami w kraju i za granica,  dokonuje nagrań radiowych i płytowych. Aktualnie jest artystką Filharmonii Narodowej w Warszawie.
             Piotr Kędziorek – muzyk, śpiewak (baryton). Studiuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Jerzego Knetiga. Jest m.in. zdobywcą I miejsca oraz wyróżnienia za najlepsze wykonanie pieśni F. Chopina na II Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. prof. Haliny Słonickiej. Koncertował w Studio Polskiego Radia w Warszawie, w Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego i w Teatrze na Woli. Aktualnie współpracuje z orkiestrą Collegium Musicum „Bednarska” w Warszawie.

Szczegóły

Date:
28 lipca 2013
Czas:
18:00
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl