Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Kino na leżakach – “Chłopiec z chmur”

16 lipca 2022 | 22:00 - 23:30

Zapraszamy w sobotę 16 lipca o godz.22.00 do Parku Skarbków na Kino na leżakach.

“Chłopiec z chmur” to inspirowana faktami opowieść o niezwykłej przyjaźni, wielkiej odwadze i przygodzie, która odmieni życie pewnego chłopca i jego skrzydlatych przyjaciół. Ta prawdziwa historia poruszyła całą Europę.

 

obyczajowy, Francja/Norwegia, 1 godz 48 min, przeznaczony dla osób od 7 roku życia

Reżyseria:
Nicolas Vanier („Bella i Sebastian”, „Wilk”)

Występują:
Jean-Paul Rouve („Niczego nie żałuję – Edith Piaf”, „Asteriks i Obeliks: Misja Kleopatra”)
Melanie Doutey („Niewierni”, “Marsylski łącznik”, „Wilk”)
Louis Vazquez
Dominique Pinon („Delicatessen”, „Amelia”, “Miasto zaginionych dzieci”)

.

Dla Thomasa, chłopca zanurzonego w świecie gier video, pomysł spędzenia wakacji z ojcem, zapalonym ornitologiem Christianem (nagrodzony Cezarem, znany z hitów “Asteriks i Obeliks: Misja Kleopatra”, “Nowych przygód Aladyna” oraz “Niczego nie żałuję – Edith Piaf” Jean-Paul Rouve), wydaje się koszmarem. Gdy naukowiec oznajmia, że chce uczyć zagrożone wyginięciem dzikie gęsi migrowania, chłopiec myśli, że rodzic stracił rozum. Ale skazany na całodobową opiekę nad świeżo wyklutymi pisklakami chłopiec przywiązuje się coraz bardziej do skrzydlatych przyjaciół. Podniebna podróż z Norwegii aż do Francji jest nie tylko ostatnią szansą na przetrwanie przeuroczych ptaków, ale też przygodą życia dla Thomasa i wydarzeniem, którym emocjonowała się cała Europa.

Wstęp wolny!

Park Skarbków ul. 3 Maja/Okulickiego, Grodzisk Mazowiecki

 

Rusza jubileuszowa edycja Kina na Leżakach

Dziesiątego czerwca 2022 roku rusza jubileuszowa X edycja Kina na Leżakach – największego w Polsce kina plenerowego. To prawdziwa gratka dla miłośników kina oraz entuzjastów ciepłych letnich wieczorów. Ogromny ekran, ciekawy repertuar, wygodne leżaki, atrakcje i upominki zapewnione przez Sponsorów – to wszystko czeka na widzów spragnionych lata i kinowych emocji!

Kino na Leżakach, którego organizatorem jest firma ART-FOTO-MEDIA oraz największy w Polsce broker reklamy kinowej KinAds Media, to wydarzenie, które odbywa się już po raz dziesiąty. Atrakcyjna formuła pozostaje niezmienna: wieczorami w przestrzeni publicznej nadmorskich miejscowości i miast Polski Centralnej na widzów czekają darmowe pokazy filmów, którym towarzyszą atrakcje zapewniane przez Sponsorów.

Zróżnicowany repertuar to gwarancja filmowych emocji

Darmowy seans filmowy na świeżym powietrzu to idealny sposób na spędzanie czasu po pracy lub zwieńczenie wolnego dnia. Różnorodność tytułów prezentowanych w ramach tegorocznej edycji Kina na Leżakach sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy polskich produkcji oraz komedii romantycznych będą mogli wybierać spośród filmów: „8 rzeczy, których nie wiecie o facetach”, „Miłość jest blisko”, „Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4”, “Banksterzy”, “Druga połowa”, “Biały potok” . Tych, którzy lubią się pośmiać, ale wolą francuskie poczucie humoru, z pewnością usatysfakcjonują seanse filmów: “Klub rozwodników”, “Weselny toast” oraz hitu “I znowu zgrzeszyliśmy dobry Boże”.

 

Repertuar uzupełniają ambitniejsze produkcje, nagradzane na zagranicznych festiwalach: “Na rauszu” z Madsem Mikkelsenem, “Szef Roku” z Javierem Bardemem oraz “Deszczowy dzień w Nowym Jorku” Woody’ego Allena. Znajdzie się też coś dla młodszych widzów: „Chłopiec z chmur” to idealna propozycja dla całej rodziny. Repertuar Kina na Leżakach to produkcje różnorodne, choć najczęściej lekkie i przyjemne tytuły, odpowiednie do wakacyjnego relaksu.

Gdzie i kiedy szukać Kina na Leżakach w wakacje 2022?

Kino na Leżakach 2022 startuje 10 czerwca, natomiast ostatnie plenerowe pokazy zaplanowane zostały na pierwszy tydzień września. Pokazy odbędą się w sumie w 35 miejscowościach, wśród których znalazły się między innymi Kielce, Częstochowa, Łeba, Koszalin, Mielno, Tomaszów Mazowiecki czy Ustronie Morskie. Zaplanowano 65 pokazów. Dokładny harmonogram projekcji, z podziałem na miejscowości, daty i tytuły filmów, można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia.

Konkursy i niespodzianki od Sponsorów

Kino na Leżakach, którego organizatorami są ART.-FOTO-MEDIA oraz broker reklamy kinowej KinAds Media, to wydarzenie, które co roku przyciąga tłumy widzów. Dziesiąta edycja nie będzie wyjątkiem, zwłaszcza, że z okazji jubileuszu przygotowano wiele atrakcji we współpracy z Partnerami i Sponsorami. Konkursy z nagrodami, bezpłatne przekąski i darmowe upominki oferowane widzom przez popularne marki to dodatkowe zalety Kina na Leżakach, które pokochali Polacy na przestrzeni lat. Kino na Leżakach to absolutnie wyjątkowe wydarzenie na wakacyjnej mapie Polski.

Szczegóły

Date:
16 lipca 2022
Czas:
22:00 - 23:30
:
,

Miejsce

Centrum Kultury
support: estinet.pl